Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
BK Bridgehuset » Onsd 15/3 scratch 2017-03-15 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsd 15/3 scratch 2017-03-15

Bricka 14

BK Bridgehuset, Sverige 2017.03.15

Öst giv
ingen i zon
1042
K987
E952
K6
KD73
Dkn1062

D532
Ekn86
E53
Kkn7
1097
95
4
D108643
Ekn84

Optimalt kontrakt: 5D S-2 -300
 NT
N59434
S59434
Ö84998
V849108
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Sven Grahn - Wiveca Lindström Gunnel Gille - Helen Lundin 4 Ö-4 E 200 44/0
Christer Östberg - Jan Walhagen Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 4 V-3 10 150 42/2
Åke Lindström - Britt Lindberg Jane Brändemar - Nina Nilsson 4 Ö-1 E 50 33/11
Yvonne Tolf - Ulla Öberg Ulf Öjing - Ulf Schjånberg 4 V-1 E 50 33/11
Klas Bellander - Johan Erlandsson Thomas Davy - Karen Nielsen 4 V-1 E 50 33/11
Lars G Svensson - Hans Henrik Ramel Stefan Rosenberg - Mats Ekdahl 4 Ö-1 4 50 33/11
Milan Korac - Bengt Nilsson Johan Dieden - Per Henriks 4 Ö-1 4 50 33/11
Anitha Lindgren - Marian Krook Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand 4 Ö-1 E 50 33/11
Bo Månsson - Sonja Christensson Zalman Puterman - Maria Tendler 4 V-1 E 50 33/11
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 4 Ö-1 4 50 33/11
Gunnar Olsson - Jan Öhman Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 5 N-2 E -100 24/20
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Helen Roos - Arne Bojesson 3 Ö= 4 -140 22/22
Bodil Mörnstad - Carin Millar Ulla Borgström - Monica Wester 3 V+1 E -170 20/24
Stig Unoson - Ulla Wästberg Margaretha Olsson - Göran Ekelund 4 Ö= 4 -420 9/35
Lisbeth Bengtsson - Ann-Christin Quist Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 4 Ö= E -420 9/35
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Lars Persson - Pia Katarina Larsson 4 Ö= 4 -420 9/35
Christian Frisk - Anna-Greta Ekelund Bonnie Clementsson - Jan Clementsson 4 Ö= 8 -420 9/35
Björn Nilsén - Irene Nilsén Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 4 V= 2 -420 9/35
Mona Andersson - Berith Rydnemalm Harry Cronqvist - Claes Nilsson 4 Ö= 3 -420 9/35
Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 4 V= 6 -420 9/35
Carl-Johan Möncke - Carl-Gustav Möncke Gunnar Hudin - Elisabet Hudin 4 Ö= 4 -420 9/35
Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson Alf Roos - Christer Bengtsson 4 Ö= 4 -420 9/35
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Elsa Olsson - Birgit Hartman 4 Ö= 4 -420 9/35