Kommande tävlingar
05/12 INSTÄLLD Malmö BK - Guldtävlin
02/01 INSTÄLLD...BK Allians - Guldtä
09/01 INSTÄLLD... Gävle BK - Gävlegu
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsd 15/3 scratch 2017-03-15 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsd 15/3 scratch 2017-03-15

Bricka 13

BK Bridgehuset, Sverige 2017.03.15

Nord giv
alla i zon
kn87643
E1032
7
E2
D9
D8
EDkn942
kn109
EK52
K95
K83
K53
10
kn764
1065
D8764

Optimalt kontrakt: 5NT Ö= -660
 NT
N62862
S62862
Ö7115711
V7115711
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Gunnar Olsson - Jan Öhman Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 3 N= K 140 44/0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Gunnel Gille - Helen Lundin 2 N-1 3 -100 42/2
Stig Unoson - Ulla Wästberg Margaretha Olsson - Göran Ekelund 3 V+2 E -150 38/6
Bo Månsson - Sonja Christensson Zalman Puterman - Maria Tendler 2 V+3 E -150 38/6
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 2 V+3 8 -150 38/6
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Elsa Olsson - Birgit Hartman 3 N-2 K -200 34/10
Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 3 N-4 5 -400 32/12
Bodil Mörnstad - Carin Millar Ulla Borgström - Monica Wester 3NT Ö= 10 -600 30/14
Åke Lindström - Britt Lindberg Jane Brändemar - Nina Nilsson 3NT Ö+1 6 -630 20/24
Yvonne Tolf - Ulla Öberg Ulf Öjing - Ulf Schjånberg 3NT Ö+1 6 -630 20/24
Christian Frisk - Anna-Greta Ekelund Bonnie Clementsson - Jan Clementsson 3NT Ö+1 7 -630 20/24
Lars G Svensson - Hans Henrik Ramel Stefan Rosenberg - Mats Ekdahl 3NT Ö+1 6 -630 20/24
Milan Korac - Bengt Nilsson Johan Dieden - Per Henriks 3NT Ö+1 10 -630 20/24
Christer Östberg - Jan Walhagen Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 3NT Ö+1 10 -630 20/24
Björn Nilsén - Irene Nilsén Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 3NT Ö+1 10 -630 20/24
Mona Andersson - Berith Rydnemalm Harry Cronqvist - Claes Nilsson 3NT Ö+1 6 -630 20/24
Carl-Johan Möncke - Carl-Gustav Möncke Gunnar Hudin - Elisabet Hudin 3NT Ö+1 10 -630 20/24
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Helen Roos - Arne Bojesson 3NT Ö+2 6 -660 5/39
Klas Bellander - Johan Erlandsson Thomas Davy - Karen Nielsen 3NT Ö+2 4 -660 5/39
Lisbeth Bengtsson - Ann-Christin Quist Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 3NT Ö+2 4 -660 5/39
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Lars Persson - Pia Katarina Larsson 3NT Ö+2 10 -660 5/39
Anitha Lindgren - Marian Krook Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand 3NT Ö+2 4 -660 5/39
Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson Alf Roos - Christer Bengtsson 3NT Ö+2 10 -660 5/39