Kommande tävlingar
11/07 INSTÄLLT ... SM Lag Mixed
16/07 INSTÄLLD - Walthers Bildelar G
24/07 SM Par Dam - Omgång 1
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Onsdag Partävling med hcp Max 54 par TL Gun 2017-05-24 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag Partävling med hcp Max 54 par TL Gun 2017-05-24

Bricka 9

BK Bridgehuset, Sverige 2017.05.24

? ?
Nord giv
Ö-V i zon
#
Dkn10873
93
9
kn982
#
K2
kn865
KD42
E107
#
E54
1042
E10876
D4
#
96
EKD7
kn53
K653

Optimalt kontrakt: 4D N-3 -500
 NT
N73474
S73474
Ö69859
V69859
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Mona Andersson - Christian Frisk Kicki Orre - Kent Hermansson 2NT V-1 D 100 34/0
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 3 N-1 E -50 29/5
Louise Grandinsson - Marianne Öhman Milan Korac - Bengt Nilsson 3 N-1 D -50 29/5
Britt Lindberg - Åke Lindström Bodil Mörnstad - Carin Millar 3 N-1 E -50 29/5
Karin Andrée - Agneta Dunemark Henrik Swensson - Rogert Dalgart 3 S-1 D -50 29/5
Lars Persson - Pia Katarina Larsson Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 3 S-2 K -100 22/12
Anders Nordberg - Lars-Åke Larsmyr Stig Unoson - Ulla Wästberg 1 S-2 K -100 22/12
Bo Månsson - Sonja Christensson Rolf Sjödahl - Alf Pihl 1 S-2 K -100 22/12
Lars G Svensson - Kerstin Degermark Monica Gilhorn - Mona Berge 3 Ö= E -110 15/19
Yvonne Tolf - Ulla Öberg Bengt Rylander - Terezia Lagerman 2 Ö+1 E -110 15/19
Sven Grahn - Wiveca Lindström Gunlis Åberg - Sven Persson 3 Ö= E -110 15/19
Ingegerd Jeppsson - Monica Borg Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg 3 Ö= 9 -110 15/19
Rolf Bergström - Christer Löfgren Bonnie Clementsson - Jan Clementsson 3 Ö+1 K -130 7/27
Ulla Borgström - Monica Wester Lars Becklén - Judit Derzsi-Jalgard 3 Ö+1 K -130 7/27
Jane Brändemar - Nina Nilsson Rutger Persson - Claes Nilsson 3 Ö+1 E -130 7/27
Zalman Puterman - Maria Tendler Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 2 Ö+2 K -130 7/27
Anitha Lindgren - Marian Krook Margaretha Olsson - Göran Ekelund 2 S-3 K -150 2/32
Lotta Lundberg - Björn Edvardsson Björn Klefbohm - Magnus Friberg 3 S-4 K -200 0/34