Kommande tävlingar
04/04 Inställd Laholms BK - Guldtävl
10/04 Inställd ... Trosa BS -Guld
13/04 Inställd ... Rimbo BK - Påskgu
Rapporterade tävlingar
24/07 Swedish Open Junior Pairs - Om
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Onsdag Partävling med hcp Max 54 par TL Gun 2017-05-24 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag Partävling med hcp Max 54 par TL Gun 2017-05-24

Bricka 8

BK Bridgehuset, Sverige 2017.05.24

? ?
Väst giv
ingen i zon
#
Kkn42
kn
kn432
8543
#
8765
73
K976
962
#
103
KD10852
E5
EK10
#
ED9
E964
D108
Dkn7

Optimalt kontrakt: 2D N-1 -100
 NT
N78576
S78576
Ö65856
V65856
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Lotta Lundberg - Björn Edvardsson Margaretha Olsson - Göran Ekelund 3D Ö-1 D 100 34/0
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Mona Andersson - Christian Frisk 1NT S= 6 90 32/2
Anitha Lindgren - Marian Krook Bodil Mörnstad - Carin Millar 3 Ö-1 E 50 30/4
Lars Becklén - Judit Derzsi-Jalgard Rolf Bergström - Christer Löfgren 2NT S-1 3 -50 28/6
Anders Nordberg - Lars-Åke Larsmyr Ulla Borgström - Monica Wester 3 N-2 K -100 25/9
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Rutger Persson - Claes Nilsson 3 N-2 E -100 25/9
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Milan Korac - Bengt Nilsson 1 Ö+1 E -110 18/16
Lars Persson - Pia Katarina Larsson Bengt Rylander - Terezia Lagerman 1 Ö+1 E -110 18/16
Yvonne Tolf - Ulla Öberg Stig Unoson - Ulla Wästberg 1 Ö+1 8 -110 18/16
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Kicki Orre - Kent Hermansson 2 Ö= Kn -110 18/16
Sven Grahn - Wiveca Lindström Henrik Swensson - Rogert Dalgart 2 Ö= E -110 18/16
Monica Gilhorn - Mona Berge Louise Grandinsson - Marianne Öhman 2 Ö+1 D -140 7/27
Jane Brändemar - Nina Nilsson Lars G Svensson - Kerstin Degermark 2 Ö+1 8 -140 7/27
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Bonnie Clementsson - Jan Clementsson 1 Ö+2 D -140 7/27
Gunlis Åberg - Sven Persson Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg 2 Ö+1 8 -140 7/27
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Ingegerd Jeppsson - Monica Borg 2 Ö+1 D -140 7/27
Britt Lindberg - Åke Lindström Zalman Puterman - Maria Tendler 2 Ö+1 D -140 7/27
Karin Andrée - Agneta Dunemark Bo Månsson - Sonja Christensson 3NTD S-2 7 -300 0/34