Kommande tävlingar
06/06 Inställd ... Patton lagguld -
25/06 INSTÄLLD - Ölandsveckan 2020 -
11/07 INSTÄLLT ... SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Onsdag Partävling med hcp Max 54 par TL Gun 2017-05-24 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag Partävling med hcp Max 54 par TL Gun 2017-05-24

Bricka 3

BK Bridgehuset, Sverige 2017.05.24

? ?
Syd giv
Ö-V i zon
#
63
E10763
E5
EDkn8
#
Dkn2
984
964
K976
#
EK9
Kkn5
K872
1052
#
108754
D2
Dkn103
43

Optimalt kontrakt: 2NT S= 120
 NT
N88888
S88878
Ö55445
V55555
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bo Månsson - Sonja Christensson Margaretha Olsson - Göran Ekelund 2 V-5 E 500 34/0
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Rutger Persson - Claes Nilsson 2 V-4 E 400 31/3
Lars Persson - Pia Katarina Larsson Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 2 V-4 E 400 31/3
Ingegerd Jeppsson - Monica Borg Bodil Mörnstad - Carin Millar 1NT V-3 6 300 28/6
Milan Korac - Bengt Nilsson Ulla Borgström - Monica Wester 2NT Ö-2 D 200 25/9
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Monica Gilhorn - Mona Berge 2NT Ö-2 D 200 25/9
Britt Lindberg - Åke Lindström Mona Andersson - Christian Frisk 2 N+2 7 170 22/12
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson Jane Brändemar - Nina Nilsson 2NT N+1 5 150 20/14
Louise Grandinsson - Marianne Öhman Stig Unoson - Ulla Wästberg 2 N= E 110 16/18
Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg Zalman Puterman - Maria Tendler 2 N= E 110 16/18
Kicki Orre - Kent Hermansson Karin Andrée - Agneta Dunemark 2 N= E 110 16/18
Gunlis Åberg - Sven Persson Henrik Swensson - Rogert Dalgart 2NT N-1 10 -50 9/25
Lotta Lundberg - Björn Edvardsson Sven Grahn - Wiveca Lindström 2 N-1 E -50 9/25
Anitha Lindgren - Marian Krook Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 3NT S-1 9 -50 9/25
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Rolf Sjödahl - Alf Pihl 2 N-1 E -50 9/25
Yvonne Tolf - Ulla Öberg Lars Becklén - Judit Derzsi-Jalgard 1NT Ö= D -90 4/30
Lars G Svensson - Kerstin Degermark Bengt Rylander - Terezia Lagerman 4 N-2 E -100 2/32
Anders Nordberg - Lars-Åke Larsmyr Rolf Bergström - Christer Löfgren 4 N-4 E -200 0/34