Kommande tävlingar
04/04 Inställd Laholms BK - Guldtävl
10/04 Inställd ... Trosa BS -Guld
13/04 Inställd ... Rimbo BK - Påskgu
Rapporterade tävlingar
24/07 Swedish Open Junior Pairs - Om
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Onsdag Partävling med hcp Max 54 par TL Gun 2017-05-24 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag Partävling med hcp Max 54 par TL Gun 2017-05-24

Bricka 21

BK Bridgehuset, Sverige 2017.05.24

? ?
Nord giv
N-S i zon
#
kn854
EDkn106
EK96
#
D10
985
D87543
107
#
EK72
K432

Ekn965
#
963
7
kn102
KD8432

Optimalt kontrakt: 2 Ö= -90
 NT
N57677
S57577
Ö86765
V86766
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Rutger Persson - Claes Nilsson Yvonne Tolf - Ulla Öberg 3NT S= 5 600 34/0
Stig Unoson - Ulla Wästberg Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 3 Ö-4 7 200 32/2
Jane Brändemar - Nina Nilsson Bengt Rylander - Terezia Lagerman 2 Ö-3 5 150 29/5
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Ulla Borgström - Monica Wester 2 Ö-3 7 150 29/5
Ingegerd Jeppsson - Monica Borg Mona Andersson - Christian Frisk 2 N= 9 110 26/8
Lars Persson - Pia Katarina Larsson Bonnie Clementsson - Jan Clementsson 3 Ö-2 7 100 20/14
Bodil Mörnstad - Carin Millar Gunlis Åberg - Sven Persson 2 Ö-2 7 100 20/14
Britt Lindberg - Åke Lindström Bo Månsson - Sonja Christensson 2 Ö-2 7 100 20/14
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Zalman Puterman - Maria Tendler 3 Ö-2 7 100 20/14
Sven Grahn - Wiveca Lindström Rolf Sjödahl - Alf Pihl 2 Ö-2 7 100 20/14
Henrik Swensson - Rogert Dalgart Anitha Lindgren - Marian Krook 3 Ö-1 7 50 13/21
Karin Andrée - Agneta Dunemark Margaretha Olsson - Göran Ekelund 2 Ö-1 7 50 13/21
Lotta Lundberg - Björn Edvardsson Kicki Orre - Kent Hermansson 3 N-1 E -100 10/24
Louise Grandinsson - Marianne Öhman Rolf Bergström - Christer Löfgren 2NT Ö= K -120 8/26
Anders Nordberg - Lars-Åke Larsmyr Lars G Svensson - Kerstin Degermark 3 N-2 E -200 6/28
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Monica Gilhorn - Mona Berge 4 N-3 E -300 4/30
Milan Korac - Bengt Nilsson Lars Becklén - Judit Derzsi-Jalgard 3 S-5 D -500 2/32
Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 4D N-4 E -1100 0/34