Kommande tävlingar
10/04 Inställd ... Trosa BS -Guld
13/04 Inställd ... Rimbo BK - Påskgu
09/05 Inställd ... Kerstin Strandber
Rapporterade tävlingar
25/07 Swedish Open Junior Pairs - Om
24/07 Swedish Open Junior Pairs - Om
24/07 Swedish Open Junior Pairs - Om
BK Bridgehuset » Onsdag Partävling med hcp Max 54 par TL Gun 2017-05-24 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag Partävling med hcp Max 54 par TL Gun 2017-05-24

Bricka 20

BK Bridgehuset, Sverige 2017.05.24

? ?
Väst giv
alla i zon
#
E97532
105
84
863
#
Dkn4
D98743
65
109
#
K1086
K2
EKkn92
E4
#

Ekn6
D1073
KDkn752

Optimalt kontrakt: 3 Ö= -140
 NT
N85446
S85446
Ö48996
V48986
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Lars Becklén - Judit Derzsi-Jalgard 3D S= 6 670 34/0
Stig Unoson - Ulla Wästberg Jane Brändemar - Nina Nilsson 3D Ö-2 K 500 32/2
Ulla Borgström - Monica Wester Rutger Persson - Claes Nilsson 3NT Ö-3 K 300 30/4
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Bengt Rylander - Terezia Lagerman 3 Ö-2 K 200 27/7
Sven Grahn - Wiveca Lindström Margaretha Olsson - Göran Ekelund 3D Ö-1 E 200 27/7
Louise Grandinsson - Marianne Öhman Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 3 S+2 3 150 24/10
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson Milan Korac - Bengt Nilsson 3 S= 6 110 20/14
Anders Nordberg - Lars-Åke Larsmyr Lars Persson - Pia Katarina Larsson 3 S= 6 110 20/14
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 3 S= 6 110 20/14
Zalman Puterman - Maria Tendler Henrik Swensson - Rogert Dalgart 5 V-1 8 100 13/21
Bodil Mörnstad - Carin Millar Karin Andrée - Agneta Dunemark 4 Ö-1 7 100 13/21
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Mona Andersson - Christian Frisk 3 Ö-1 E 100 13/21
Bo Månsson - Sonja Christensson Anitha Lindgren - Marian Krook 3 Ö-1 K 100 13/21
Ingegerd Jeppsson - Monica Borg Gunlis Åberg - Sven Persson 2 Ö= K -110 8/26
Monica Gilhorn - Mona Berge Rolf Bergström - Christer Löfgren 4D S-1 5 -200 5/29
Lars G Svensson - Kerstin Degermark Yvonne Tolf - Ulla Öberg 3 S-2 6 -200 5/29
Kicki Orre - Kent Hermansson Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg 5D S-3 8 -800 1/33
Britt Lindberg - Åke Lindström Lotta Lundberg - Björn Edvardsson 5D S-3 6 -800 1/33