Kommande tävlingar
05/12 INSTÄLLD Malmö BK - Guldtävlin
02/01 INSTÄLLD...BK Allians - Guldtä
09/01 INSTÄLLD... Gävle BK - Gävlegu
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsdag Partävling med hcp Max 54 par TL Gun 2017-05-24 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag Partävling med hcp Max 54 par TL Gun 2017-05-24

Bricka 19

BK Bridgehuset, Sverige 2017.05.24

? ?
Syd giv
Ö-V i zon
#
EK85
kn6
K974
kn32
#
D76
8543
E53
K85
#
kn
KD2
Dkn82
ED1094
#
109432
E1097
106
76

Optimalt kontrakt: 3 S= 140
 NT
N45696
S45696
Ö97647
V97647
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Britt Lindberg - Åke Lindström Lotta Lundberg - Björn Edvardsson 3 V-3 K 300 34/0
Bodil Mörnstad - Carin Millar Karin Andrée - Agneta Dunemark 3 V-2 E 200 32/2
Stig Unoson - Ulla Wästberg Jane Brändemar - Nina Nilsson 2 S= 8 110 28/6
Monica Gilhorn - Mona Berge Rolf Bergström - Christer Löfgren 2 S= 5 110 28/6
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson Milan Korac - Bengt Nilsson 2 N= E 110 28/6
Ulla Borgström - Monica Wester Rutger Persson - Claes Nilsson 3 V-1 K 100 22/12
Lars G Svensson - Kerstin Degermark Yvonne Tolf - Ulla Öberg 4 Ö-1 7 100 22/12
Bo Månsson - Sonja Christensson Anitha Lindgren - Marian Krook 2NT V-1 E 100 22/12
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Bengt Rylander - Terezia Lagerman 2 Ö= 10 -90 17/17
Sven Grahn - Wiveca Lindström Margaretha Olsson - Göran Ekelund 2 Ö= E -90 17/17
Anders Nordberg - Lars-Åke Larsmyr Lars Persson - Pia Katarina Larsson 3 N-2 Kn -100 14/20
Zalman Puterman - Maria Tendler Henrik Swensson - Rogert Dalgart 3 Ö= 10 -110 9/25
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Mona Andersson - Christian Frisk 2 Ö+1 9 -110 9/25
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 3 Ö= 6 -110 9/25
Ingegerd Jeppsson - Monica Borg Gunlis Åberg - Sven Persson 3 Ö= 10 -110 9/25
Kicki Orre - Kent Hermansson Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg 2NT V= E -120 4/30
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Lars Becklén - Judit Derzsi-Jalgard 3 Ö+1 10 -130 1/33
Louise Grandinsson - Marianne Öhman Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 2 Ö+2 10 -130 1/33