Kommande tävlingar
04/04 Inställd Laholms BK - Guldtävl
10/04 Inställd ... Trosa BS -Guld
13/04 Inställd ... Rimbo BK - Påskgu
Rapporterade tävlingar
24/07 Swedish Open Junior Pairs - Om
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Onsdag Partävling med hcp Max 54 par TL Gun 2017-05-24 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag Partävling med hcp Max 54 par TL Gun 2017-05-24

Bricka 17

BK Bridgehuset, Sverige 2017.05.24

? ?
Nord giv
ingen i zon
#
Ekn1098
D
D53
D752
#
D6
kn652
862
Kkn64
#
7432
9874
kn97
E3
#
K5
EK103
EK104
1098

Optimalt kontrakt: 5NT N= 460
 NT
N101091011
S101091011
Ö20311
V20311
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Bo Månsson - Sonja Christensson 3NT S+4 2 520 33/1
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Gunlis Åberg - Sven Persson 3NT S+4 2 520 33/1
Anders Nordberg - Lars-Åke Larsmyr Bonnie Clementsson - Jan Clementsson 3NT S+3 6 490 26/8
Britt Lindberg - Åke Lindström Kicki Orre - Kent Hermansson 3NT S+3 Kn 490 26/8
Anitha Lindgren - Marian Krook Lotta Lundberg - Björn Edvardsson 3NT S+3 8 490 26/8
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Mona Andersson - Christian Frisk 3NT N+3 9 490 26/8
Sven Grahn - Wiveca Lindström Bodil Mörnstad - Carin Millar 3NT S+3 6 490 26/8
Milan Korac - Bengt Nilsson Monica Gilhorn - Mona Berge 5 S+1 D 480 20/14
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Rolf Bergström - Christer Löfgren 3NT S+2 4 460 16/18
Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg Rolf Sjödahl - Alf Pihl 3NT S+2 4 460 16/18
Ingegerd Jeppsson - Monica Borg Henrik Swensson - Rogert Dalgart 3NT S+2 4 460 16/18
Lars Becklén - Judit Derzsi-Jalgard Lars G Svensson - Kerstin Degermark 3NT S+1 6 430 11/23
Bengt Rylander - Terezia Lagerman Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 3NT S+1 4 430 11/23
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Stig Unoson - Ulla Wästberg 4 N= E 420 7/27
Louise Grandinsson - Marianne Öhman Rutger Persson - Claes Nilsson 4 N= E 420 7/27
Zalman Puterman - Maria Tendler Karin Andrée - Agneta Dunemark 2 S+5 6 260 4/30
Ulla Borgström - Monica Wester Jane Brändemar - Nina Nilsson 4 S= 9 130 1/33
Yvonne Tolf - Ulla Öberg Lars Persson - Pia Katarina Larsson 2 S+2 6 130 1/33