Kommande tävlingar
17/09 Guldsimultanrally
03/10 Jubileumsguld
04/10 BK Tre Sang - Jubileumsguld La
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Onsdag Partävling med hcp Max 54 par TL Gun 2017-05-24 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag Partävling med hcp Max 54 par TL Gun 2017-05-24

Bricka 16

BK Bridgehuset, Sverige 2017.05.24

? ?
Väst giv
Ö-V i zon
#
D97
K7
kn1062
9853
#
E10
kn98
EK954
Dkn6
#
864
E543
83
E1074
#
Kkn532
D1062
D7
K2

Optimalt kontrakt: 2D N-1 -100
 NT
N44576
S44576
Ö88857
V88857
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Stig Unoson - Ulla Wästberg Rutger Persson - Claes Nilsson 2 V-1 5 100 27/7
Yvonne Tolf - Ulla Öberg Bonnie Clementsson - Jan Clementsson 2NT V-1 D 100 27/7
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 2 V-1 7 100 27/7
Mona Andersson - Christian Frisk Lotta Lundberg - Björn Edvardsson 3 Ö-1 6 100 27/7
Bodil Mörnstad - Carin Millar Henrik Swensson - Rogert Dalgart 3NT V-1 6 100 27/7
Bo Månsson - Sonja Christensson Ingegerd Jeppsson - Monica Borg 3 V-1 D 100 27/7
Karin Andrée - Agneta Dunemark Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 2NT V-1 7 100 27/7
Anitha Lindgren - Marian Krook Kicki Orre - Kent Hermansson 3 V-1 D 100 27/7
Milan Korac - Bengt Nilsson Anders Nordberg - Lars-Åke Larsmyr 2 S-1 7 -50 18/16
Rolf Bergström - Christer Löfgren Lars Persson - Pia Katarina Larsson 1NT V= 6 -90 14/20
Monica Gilhorn - Mona Berge Bengt Rylander - Terezia Lagerman 1NT V= D -90 14/20
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Gunlis Åberg - Sven Persson 1NT V= 2 -90 14/20
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Ulla Borgström - Monica Wester 2 S-2 K -100 10/24
Sven Grahn - Wiveca Lindström Zalman Puterman - Maria Tendler 2 V+1 9 -110 8/26
Lars G Svensson - Kerstin Degermark Louise Grandinsson - Marianne Öhman 2NT V= 2 -120 5/29
Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg Britt Lindberg - Åke Lindström 2NT V= 2 -120 5/29
Jane Brändemar - Nina Nilsson Lars Becklén - Judit Derzsi-Jalgard 1NT V+2 6 -150 1/33
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Margaretha Olsson - Göran Ekelund 1NT V+2 Kn -150 1/33