Kommande tävlingar
05/12 INSTÄLLD Malmö BK - Guldtävlin
02/01 INSTÄLLD...BK Allians - Guldtä
09/01 INSTÄLLD... Gävle BK - Gävlegu
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsdag Partävling med hcp Max 54 par TL Gun 2017-05-24 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag Partävling med hcp Max 54 par TL Gun 2017-05-24

Bricka 15

BK Bridgehuset, Sverige 2017.05.24

? ?
Syd giv
N-S i zon
#
kn1062
Kkn9
Kkn6
842
#
D3
D632
D102
kn763
#
E98
108
E97543
E5
#
K754
E754
8
KD109

Optimalt kontrakt: 3 S= 140
 NT
N85897
S95996
Ö48446
V48446
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bo Månsson - Sonja Christensson Ingegerd Jeppsson - Monica Borg 3 N+1 E 170 34/0
Stig Unoson - Ulla Wästberg Rutger Persson - Claes Nilsson 2 N+1 E 140 26/8
Milan Korac - Bengt Nilsson Anders Nordberg - Lars-Åke Larsmyr 2 N+1 E 140 26/8
Lars G Svensson - Kerstin Degermark Louise Grandinsson - Marianne Öhman 3 N= E 140 26/8
Jane Brändemar - Nina Nilsson Lars Becklén - Judit Derzsi-Jalgard 3 N= E 140 26/8
Yvonne Tolf - Ulla Öberg Bonnie Clementsson - Jan Clementsson 3 N= 10 140 26/8
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Ulla Borgström - Monica Wester 3 N= E 140 26/8
Mona Andersson - Christian Frisk Lotta Lundberg - Björn Edvardsson 3 N= E 140 26/8
Rolf Bergström - Christer Löfgren Lars Persson - Pia Katarina Larsson 2 N= 2 110 18/16
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 3 Ö-2 E 100 16/18
Sven Grahn - Wiveca Lindström Zalman Puterman - Maria Tendler 1NT V-1 9 50 14/20
Monica Gilhorn - Mona Berge Bengt Rylander - Terezia Lagerman 4 N-1 E -100 11/23
Anitha Lindgren - Marian Krook Kicki Orre - Kent Hermansson 3 N-1 E -100 11/23
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Margaretha Olsson - Göran Ekelund 3 Ö= E -110 8/26
Bodil Mörnstad - Carin Millar Henrik Swensson - Rogert Dalgart 2 Ö+2 10 -130 6/28
Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg Britt Lindberg - Åke Lindström 4 N-2 E -200 2/32
Karin Andrée - Agneta Dunemark Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 5 N-2 E -200 2/32
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Gunlis Åberg - Sven Persson 1NT N-2 5 -200 2/32