Kommande tävlingar
17/09 Guldsimultanrally
03/10 Jubileumsguld
04/10 BK Tre Sang - Jubileumsguld La
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Onsdag Partävling med hcp Max 54 par TL Gun 2017-05-24 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag Partävling med hcp Max 54 par TL Gun 2017-05-24

Bricka 13

BK Bridgehuset, Sverige 2017.05.24

? ?
Nord giv
alla i zon
#
94
10952
986
D832
#
K862
K64
Kkn54
K5
#
Ekn7
ED83
E3
10964
#
D1053
kn7
D1072
Ekn7

Optimalt kontrakt: 5 Ö= -650
 NT
N33223
S33223
Ö1010111110
V1010111110
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Lars Becklén - Judit Derzsi-Jalgard 3NT Ö-1 2 100 34/0
Bengt Rylander - Terezia Lagerman Stig Unoson - Ulla Wästberg 3NT Ö= 2 -600 26/8
Jane Brändemar - Nina Nilsson Rolf Bergström - Christer Löfgren 3NT Ö= 3 -600 26/8
Louise Grandinsson - Marianne Öhman Lars Persson - Pia Katarina Larsson 3NT Ö= 5 -600 26/8
Zalman Puterman - Maria Tendler Bo Månsson - Sonja Christensson 3NT Ö= 2 -600 26/8
Karin Andrée - Agneta Dunemark Mona Andersson - Christian Frisk 3NT V= 9 -600 26/8
Anitha Lindgren - Marian Krook Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg 3NT Ö= 2 -600 26/8
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Henrik Swensson - Rogert Dalgart 3NT Ö= 7 -600 26/8
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Bonnie Clementsson - Jan Clementsson 3NT Ö+1 7 -630 11/23
Ulla Borgström - Monica Wester Lars G Svensson - Kerstin Degermark 3NT Ö+1 3 -630 11/23
Monica Gilhorn - Mona Berge Anders Nordberg - Lars-Åke Larsmyr 3NT Ö+1 3 -630 11/23
Yvonne Tolf - Ulla Öberg Milan Korac - Bengt Nilsson 3NT Ö+1 3 -630 11/23
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Bodil Mörnstad - Carin Millar 3NT V+1 3 -630 11/23
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Britt Lindberg - Åke Lindström 3NT Ö+1 2 -630 11/23
Sven Grahn - Wiveca Lindström Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 3NT Ö+1 7 -630 11/23
Ingegerd Jeppsson - Monica Borg Lotta Lundberg - Björn Edvardsson 3NT Ö+1 3 -630 11/23
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Rutger Persson - Claes Nilsson 3NT Ö+2 3 -660 1/33
Gunlis Åberg - Sven Persson Kicki Orre - Kent Hermansson 3NT Ö+2 5 -660 1/33