Kommande tävlingar
06/06 Inställd ... Patton lagguld -
25/06 INSTÄLLD - Ölandsveckan 2020 -
11/07 INSTÄLLT ... SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Onsdag Partävling med hcp Max 54 par TL Gun 2017-05-24 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag Partävling med hcp Max 54 par TL Gun 2017-05-24

Bricka 11

BK Bridgehuset, Sverige 2017.05.24

? ?
Syd giv
ingen i zon
#
KD10
kn986
E1085
83
#
9732
ED73
kn9
kn42
#
E8654
K1052
KD64
#
kn
4
732
EKD109765

Optimalt kontrakt: 4NTD S-2 -300
 NT
N95438
S95438
Ö279104
V279104
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Yvonne Tolf - Ulla Öberg Monica Gilhorn - Mona Berge 5D S= 9 550 34/0
Rolf Bergström - Christer Löfgren Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 3NT N+1 6 430 30/4
Stig Unoson - Ulla Wästberg Ulla Borgström - Monica Wester 3NT N+1 5 430 30/4
Mona Andersson - Christian Frisk Sven Grahn - Wiveca Lindström 3NT S+1 3 430 30/4
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Lotta Lundberg - Björn Edvardsson 5 S+1 3 420 26/8
Anders Nordberg - Lars-Åke Larsmyr Bengt Rylander - Terezia Lagerman 5 S= 9 400 21/13
Henrik Swensson - Rogert Dalgart Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg 5 S= 7 400 21/13
Britt Lindberg - Åke Lindström Margaretha Olsson - Göran Ekelund 3NT N= 6 400 21/13
Karin Andrée - Agneta Dunemark Gunlis Åberg - Sven Persson 5 S= 3 400 21/13
Lars Becklén - Judit Derzsi-Jalgard Lars Persson - Pia Katarina Larsson 3 V-3 8 150 13/21
Jane Brändemar - Nina Nilsson Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 3 S+2 E 150 13/21
Louise Grandinsson - Marianne Öhman Bonnie Clementsson - Jan Clementsson 4 S+1 2 150 13/21
Anitha Lindgren - Marian Krook Rolf Sjödahl - Alf Pihl 4 S+1 9 150 13/21
Bodil Mörnstad - Carin Millar Zalman Puterman - Maria Tendler 3 S= Kn 110 8/26
Ingegerd Jeppsson - Monica Borg Kicki Orre - Kent Hermansson 4D V-1 8 100 6/28
Rutger Persson - Claes Nilsson Milan Korac - Bengt Nilsson 5 Ö-1 E 50 4/30
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Bo Månsson - Sonja Christensson 4 S-1 Kn -50 2/32
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Lars G Svensson - Kerstin Degermark 3 Ö= E -140 0/34