Kommande tävlingar
05/12 INSTÄLLD Malmö BK - Guldtävlin
02/01 INSTÄLLD...BK Allians - Guldtä
09/01 INSTÄLLD... Gävle BK - Gävlegu
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsdag Partävling med hcp Max 54 par TL Gun 2017-05-24 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag Partävling med hcp Max 54 par TL Gun 2017-05-24

Bricka 10

BK Bridgehuset, Sverige 2017.05.24

? ?
Öst giv
alla i zon
#
Dkn54
76
KDkn75
ED
#
E2
E85
E10842
1043
#
K1098
Kkn42
9
K876
#
763
D1093
63
kn952

Optimalt kontrakt: 3 Ö= -140
 NT
N45455
S45455
Ö98988
V98888
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Zalman Puterman - Maria Tendler Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 3NT V-2 K 200 34/0
Lars G Svensson - Kerstin Degermark Monica Gilhorn - Mona Berge 1NT V-1 K 100 30/4
Louise Grandinsson - Marianne Öhman Milan Korac - Bengt Nilsson 4 Ö-1 3 100 30/4
Lotta Lundberg - Björn Edvardsson Björn Klefbohm - Magnus Friberg 1NT Ö-1 7 100 30/4
Ulla Borgström - Monica Wester Lars Becklén - Judit Derzsi-Jalgard 1NT V= K -90 25/9
Yvonne Tolf - Ulla Öberg Bengt Rylander - Terezia Lagerman 1NT V= 4 -90 25/9
Lars Persson - Pia Katarina Larsson Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 1 N-1 8 -100 20/14
Karin Andrée - Agneta Dunemark Henrik Swensson - Rogert Dalgart 2 N-1 9 -100 20/14
Anitha Lindgren - Marian Krook Margaretha Olsson - Göran Ekelund 1 N-1 9 -100 20/14
Anders Nordberg - Lars-Åke Larsmyr Stig Unoson - Ulla Wästberg 1 Ö+1 3 -110 12/22
Jane Brändemar - Nina Nilsson Rutger Persson - Claes Nilsson 1 Ö+1 6 -110 12/22
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 2 Ö= 6 -110 12/22
Bo Månsson - Sonja Christensson Rolf Sjödahl - Alf Pihl 2 Ö= 6 -110 12/22
Sven Grahn - Wiveca Lindström Gunlis Åberg - Sven Persson 1 Ö+1 7 -110 12/22
Britt Lindberg - Åke Lindström Bodil Mörnstad - Carin Millar 1 Ö+2 6 -140 5/29
Ingegerd Jeppsson - Monica Borg Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg 2 Ö+1 7 -140 5/29
Rolf Bergström - Christer Löfgren Bonnie Clementsson - Jan Clementsson 2NT Ö+1 3 -150 2/32
Mona Andersson - Christian Frisk Kicki Orre - Kent Hermansson 2D N-2 9 -500 0/34