Kommande tävlingar
17/09 Guldsimultanrally
03/10 Jubileumsguld
04/10 BK Tre Sang - Jubileumsguld La
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Onsdag Partävling med hcp Max 54 par TL Gun 2017-05-24 [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag Partävling med hcp Max 54 par TL Gun 2017-05-24

Bricka 1

BK Bridgehuset, Sverige 2017.05.24

? ?
Nord giv
ingen i zon
?
Dkn942
ED96
852
4
?
10
K10532
D10
109876
?
EK873
kn74
E4
D32
?
65
8
Kkn9763
EKkn5

Optimalt kontrakt: 4NT N= 430
 NT
N796910
S69689
Ö63643
V63643
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Karin Andrée - Agneta Dunemark Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg 4D V-4 4 800 34/0
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Björn Klefbohm - Magnus Friberg 3 S+2 10 150 32/2
Bengt Rylander - Terezia Lagerman Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 2 S+1 10 110 21/13
Monica Gilhorn - Mona Berge Lars Becklén - Judit Derzsi-Jalgard 3 S= 9 110 21/13
Lars Persson - Pia Katarina Larsson Stig Unoson - Ulla Wästberg 2 S+1 10 110 21/13
Rutger Persson - Claes Nilsson Lars G Svensson - Kerstin Degermark 3 S= 10 110 21/13
Anders Nordberg - Lars-Åke Larsmyr Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 3 S= 10 110 21/13
Jane Brändemar - Nina Nilsson Milan Korac - Bengt Nilsson 3 S= 10 110 21/13
Yvonne Tolf - Ulla Öberg Rolf Bergström - Christer Löfgren 3 S= 10 110 21/13
Lotta Lundberg - Björn Edvardsson Bodil Mörnstad - Carin Millar 3 S= 10 110 21/13
Britt Lindberg - Åke Lindström Gunlis Åberg - Sven Persson 3 S= 10 110 21/13
Anitha Lindgren - Marian Krook Mona Andersson - Christian Frisk 3 S= 10 110 21/13
Louise Grandinsson - Marianne Öhman Ulla Borgström - Monica Wester 3 S-1 10 -50 8/26
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 4 S-1 10 -50 8/26
Kicki Orre - Kent Hermansson Sven Grahn - Wiveca Lindström 3NT N-1 E -50 8/26
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 3NT N-2 E -100 2/32
Henrik Swensson - Rogert Dalgart Bo Månsson - Sonja Christensson 4 S-2 10 -100 2/32
Ingegerd Jeppsson - Monica Borg Zalman Puterman - Maria Tendler 3 S-2 10 -100 2/32