Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » måndag scratch 2017-01-23 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

måndag scratch 2017-01-23

Bricka 4

BK Bridgehuset, Sverige 2017.01.23

Väst giv
alla i zon
65
K2
E875
kn10985
K872
93
K43
ED74
E94
EDkn875
Dkn2
2
Dkn103
1064
1096
K63

Optimalt kontrakt: 6NT V= -1440
 NT
N42131
S42131
Ö810121012
V810121012
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Marianne Servin - Ulla Öberg Karin Ringsberg - Tina Arvidsson 3 V-1 Kn 100 38.0/2.0
Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm Yvonne Tolf - Jeanette Svensson 3NT V-1 Kn 100 38.0/2.0
Mats Holm - Anders Edstrand Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 3 V-1 Kn 100 38.0/2.0
Lars Persson - Olov Hägerfors Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt 2 Ö+2 3 -170 34.0/6.0
Bo Cnattingius - Ingela Roos Marianne Wästberg - Irma Romare 3 Ö+2 D -200 32.0/8.0
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Annette Wald Gärdenfors - Susanne Levin 2 Ö+4 3 -230 30.0/10.0
H.O. Thulin - Arne Hansson Bengt Brynell - Hasse Jiborn 4 V= Kn -620 27.0/13.0
Willy Landgren - Bibi Jönsson Bo Hedberg - Fredrik Bonde 4 Ö= 10 -620 27.0/13.0
Margareta Levinsohn - Barbro Fahl Grete Derand - Susanne Ramel 4 Ö+1 9 -650 21.0/19.0
Carin Millar - Lisa Camp Gunlis Åberg - Jane Girdo 4 Ö+1 3 -650 21.0/19.0
Elsa Olsson - Birgit Hartman Ulf Schjånberg - Ulla Wästberg 4 Ö+1 D -650 21.0/19.0
Britta-Lena Rundcrantz - Berit Kallstenius Mona Andersson - Gun Jensen-Carlén 4 Ö+1 10 -650 21.0/19.0
Björn Klefbohm - Hans Henrik Ramel Ulf Ohlsson - Marianne Olsson 3NT Ö+2 D -660 16.0/24.0
Bodil Wikström - Niusia Lichtman Hans Ryning - Gösta Wiik 4 Ö+2 D -680 10.0/30.0
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Helena Cewers - Helen Lundin 4 Ö+2 D -680 10.0/30.0
Greger Jonsson - Marianne Falck Olle Persson - Stefan Eriksson 4 Ö+2 D -680 10.0/30.0
Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson Berth Rasmusson - Birgitta Kiotseridis 4 Ö+2 D -680 10.0/30.0
Bengt Rylander - Terezia Lagerman Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 4 Ö+2 4 -680 10.0/30.0
Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen Anita Hansson Lindvall - Stig Unoson 3NT V+3 5 -690 2.0/38.0
Sonja Lindblom - Aina Joheimer Mari Segerberg - Jan Öhman 3NT V+3 5 -690 2.0/38.0
Ingegerd Jeppsson - Monica Borg Hanna Lewandowski - Andrzej Cybulski 3NT V+3 8 -690 2.0/38.0
Lars Becklén - Kjell Åke Nilsson     - -/21.5