Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Gun 2017-04-26 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Gun 2017-04-26

Bricka 9

BK Bridgehuset, Sverige 2017.04.26

? ?
Nord giv
Ö-V i zon
#
EK43
K
kn1053
EKD10
#
Dkn8
kn105
K9762
63
#
762
ED8
ED84
982
#
1095
976432

kn754

Optimalt kontrakt: 3 N= 140
 NT
N105896
S104895
Ö38447
V38447
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Anitha Lindgren - Marian Krook Zalman Puterman - Maria Tendler 2 N+1 2 140 40/0
Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan Ingegerd Jeppsson - Monica Borg 2 N+2 7 130 37/3
Lars Persson - Pia Katarina Larsson Sven Grahn - Wiveca Lindström 2 N+2 E 130 37/3
Monica Lessing - Wiviann Hassel Carin Millar - Bodil Mörnstad 2NT N= 8 120 34/6
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Hanna Lewandowski - Christina Leander 3 N= 9 110 31/9
Jane Brändemar - Judit Derzsi-Jalgard Adam Wasserstrom - Karin Eresund 1 N+2 E 110 31/9
Bo Månsson - Sonja Christensson Gunlis Åberg - Mona Berge 3 V-1 E 100 28/12
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Björn Klefbohm - Magnus Friberg 1 N+1 2 90 26/14
Greger Jonsson - Marianne Falck Bonnie Clementsson - Jan Clementsson 1 N= 2 80 24/16
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Ulla Borgström - Monica Wester 3 N-1 9 -50 18/22
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Rolf Bergström - Christer Löfgren 3 N-1 E -50 18/22
Åke Lindström - Britt Lindberg Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 3 N-1 2 -50 18/22
Göran Nyqvist - Peter Perulf Marianne Silwer - Teddy Wald 5 N-1 9 -50 18/22
Yvonne Tolf - Ulla Öberg Lars G Svensson - Olov Hägerfors 4 N-1 4 -50 18/22
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Kent Hermansson - Stefan Eriksson 1 V+1 E -90 11/29
Mona Andersson - Christian Frisk Rolf Sjödahl - Alf Pihl 2 V= E -90 11/29
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 3NT N-2 4 -100 6/34
Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin Annette Wald Gärdenfors - Lars Becklén 3NT N-2 6 -100 6/34
Stig Unoson - Anna-Greta Ekelund Nils Lindblad - Jan-Erik Olsson 3NT N-2 7 -100 6/34
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Ulf Öjing - Ulf Schjånberg 2NT S-3 7 -150 1/39
Agneta Johansson - Ulla Wästberg Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 5 N-3 E -150 1/39