Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Gun 2017-04-26 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Gun 2017-04-26

Bricka 7

BK Bridgehuset, Sverige 2017.04.26

? ?
Syd giv
alla i zon
#

E96542
kn107
kn854
#
62
KDkn7
E54
EKD10
#
KD109754
83
K62
3
#
Ekn83
10
D983
9762

Optimalt kontrakt: 3NT V= -600
 NT
N55333
S55333
Ö67899
V67899
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Annette Wald Gärdenfors - Lars Becklén Lars G Svensson - Olov Hägerfors 4D Ö-2 10 500 40/0
Ulf Öjing - Ulf Schjånberg Monica Lessing - Wiviann Hassel 6 Ö-4 10 400 38/2
Agneta Johansson - Ulla Wästberg Lars Persson - Pia Katarina Larsson 5 V-3 3 300 35/5
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Rolf Sjödahl - Alf Pihl 5 Ö-3 10 300 35/5
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 5 Ö-2 10 200 29/11
Ulla Borgström - Monica Wester Margaretha Olsson - Göran Ekelund 4 Ö-2 10 200 29/11
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Adam Wasserstrom - Karin Eresund 4NT V-2 4 200 29/11
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Jane Brändemar - Judit Derzsi-Jalgard 3NT V-2 5 200 29/11
Göran Nyqvist - Peter Perulf Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 4 Ö-1 10 100 19/21
Yvonne Tolf - Ulla Öberg Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 4 Ö-1 10 100 19/21
Hanna Lewandowski - Christina Leander Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 3NT V-1 7 100 19/21
Stig Unoson - Anna-Greta Ekelund Bo Månsson - Sonja Christensson 4 Ö-1 10 100 19/21
Anitha Lindgren - Marian Krook Kent Hermansson - Stefan Eriksson 4 Ö-1 10 100 19/21
Nils Lindblad - Jan-Erik Olsson Sven Grahn - Wiveca Lindström 3NT V-1 Kn 100 19/21
Zalman Puterman - Maria Tendler Greger Jonsson - Marianne Falck 3 Ö= 10 -140 12/28
Rolf Bergström - Christer Löfgren Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 3NT V= 4 -600 9/31
Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin Carin Millar - Bodil Mörnstad 3NT V= 5 -600 9/31
Åke Lindström - Britt Lindberg Marianne Silwer - Teddy Wald 4 V= Kn -620 5/35
Ingegerd Jeppsson - Monica Borg Gunlis Åberg - Mona Berge 4 Ö= 10 -620 5/35
Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 3NT V+1 E -630 1/39
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson Mona Andersson - Christian Frisk 3NT V+1 5 -630 1/39