Kommande tävlingar
04/11 Guldsimultanrally
07/11 INSTÄLLD...Manfred Kamras Minn
21/11 RM Lag Mixed BBO - Gröna Hisse
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Gun 2017-04-26 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Gun 2017-04-26

Bricka 6

BK Bridgehuset, Sverige 2017.04.26

? ?
Öst giv
Ö-V i zon
#
Ekn942
84
kn754
93
#
K10765
1092

D8762
#
D83
EDkn
ED86
Kkn10
#

K7653
K10932
E54

Optimalt kontrakt: 3 S= 110
 NT
N49656
S49656
Ö94787
V83777
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Göran Nyqvist - Peter Perulf Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 3D V-3 Kn 800 40/0
Kent Hermansson - Stefan Eriksson Zalman Puterman - Maria Tendler 4D V-2 4 500 38/2
Marianne Silwer - Teddy Wald Hanna Lewandowski - Christina Leander 6NT Ö-4 3 400 36/4
Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin Ulf Öjing - Ulf Schjånberg 4 V-3 8 300 33/7
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan 4 V-3 9 300 33/7
Rolf Bergström - Christer Löfgren Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 4 V-2 4 200 28/12
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Bonnie Clementsson - Jan Clementsson 3NT Ö-2 5 200 28/12
Lars Persson - Pia Katarina Larsson Jane Brändemar - Judit Derzsi-Jalgard 4 V-2 9 200 28/12
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Margaretha Olsson - Göran Ekelund 2NT Ö-1 5 100 20/20
Annette Wald Gärdenfors - Lars Becklén Yvonne Tolf - Ulla Öberg 2NT Ö-1 3 100 20/20
Monica Lessing - Wiviann Hassel Ulla Borgström - Monica Wester 3NT Ö-1 3 100 20/20
Agneta Johansson - Ulla Wästberg Nils Lindblad - Jan-Erik Olsson 2NT Ö-1 3 100 20/20
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Anitha Lindgren - Marian Krook 3NT Ö-1 5 100 20/20
Gunlis Åberg - Mona Berge Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 3 S-1 5 -50 14/26
Mona Andersson - Christian Frisk Greger Jonsson - Marianne Falck 1NT Ö= 5 -90 12/28
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 2 V+1 8 -110 10/30
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Lars G Svensson - Olov Hägerfors 2NT Ö= 5 -120 8/32
Carin Millar - Bodil Mörnstad Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 4 V= 8 -620 6/34
Stig Unoson - Anna-Greta Ekelund Ingegerd Jeppsson - Monica Borg 3NT Ö+1 3 -630 3/37
Bo Månsson - Sonja Christensson Sven Grahn - Wiveca Lindström 3NT Ö+1 E -630 3/37
Åke Lindström - Britt Lindberg Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 3NT Ö+2 5 -660 0/40