Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Gun 2017-04-26 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Gun 2017-04-26

Bricka 5

BK Bridgehuset, Sverige 2017.04.26

? ?
Nord giv
N-S i zon
#
K1084
kn8643
92
E4
#
D65
7
K863
Dkn953
#
Ekn73
E92
E754
K8
#
92
KD105
Dkn10
10762

Optimalt kontrakt: 4 Ö= -420
 NT
N32734
S32734
Ö9116108
V9116108
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Mona Andersson - Christian Frisk Greger Jonsson - Marianne Falck 3NT Ö-3 K 150 40/0
Annette Wald Gärdenfors - Lars Becklén Yvonne Tolf - Ulla Öberg 2 S= 5 110 38/2
Göran Nyqvist - Peter Perulf Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 2NT Ö-2 K 100 35/5
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan 3NT Ö-2 5 100 35/5
Rolf Bergström - Christer Löfgren Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 2NT Ö-1 D 50 30/10
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 1NT Ö-1 K 50 30/10
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Anitha Lindgren - Marian Krook 2NT Ö-1 K 50 30/10
Marianne Silwer - Teddy Wald Hanna Lewandowski - Christina Leander 1NT Ö= K -90 24/16
Gunlis Åberg - Mona Berge Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 1NT Ö= D -90 24/16
Bo Månsson - Sonja Christensson Sven Grahn - Wiveca Lindström 1NT Ö= 10 -90 24/16
Åke Lindström - Britt Lindberg Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 3 Ö= K -110 20/20
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Margaretha Olsson - Göran Ekelund 1NT Ö+1 D -120 15/25
Carin Millar - Bodil Mörnstad Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 1NT Ö+1 5 -120 15/25
Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin Ulf Öjing - Ulf Schjånberg 2NT Ö= K -120 15/25
Monica Lessing - Wiviann Hassel Ulla Borgström - Monica Wester 1NT Ö+1 K -120 15/25
Kent Hermansson - Stefan Eriksson Zalman Puterman - Maria Tendler 2 Ö+1 D -140 10/30
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Lars G Svensson - Olov Hägerfors 1NT Ö+2 K -150 5/35
Stig Unoson - Anna-Greta Ekelund Ingegerd Jeppsson - Monica Borg 1NT Ö+2 6 -150 5/35
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Bonnie Clementsson - Jan Clementsson 1NT Ö+2 2 -150 5/35
Lars Persson - Pia Katarina Larsson Jane Brändemar - Judit Derzsi-Jalgard 3 Ö+2 5 -150 5/35
Agneta Johansson - Ulla Wästberg Nils Lindblad - Jan-Erik Olsson 3NT Ö= K -400 0/40