Kommande tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
24/10 RM Lag Veteran BBO - Gröna His
04/11 Guldsimultanrally
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Gun 2017-04-26 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Gun 2017-04-26

Bricka 3

BK Bridgehuset, Sverige 2017.04.26

? ?
Syd giv
Ö-V i zon
#
6
kn32
D53
EKkn954
#
EDkn9732
E
Kkn84
6
#
4
108754
E106
D873
#
K1085
KD96
972
102

Optimalt kontrakt: 5 V= -650
 NT
N62623
S62623
Ö6117117
V6117117
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Kent Hermansson - Stefan Eriksson 4 V-2 E 200 40/0
Rolf Bergström - Christer Löfgren Göran Nyqvist - Peter Perulf 4 V-1 E 100 34/6
Carin Millar - Bodil Mörnstad Yvonne Tolf - Ulla Öberg 4 V-1 E 100 34/6
Åke Lindström - Britt Lindberg Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 3 V-1 K 100 34/6
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Greger Jonsson - Marianne Falck 4 V-1 E 100 34/6
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Stig Unoson - Anna-Greta Ekelund 4 V-1 E 100 34/6
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 3NT S-2 E -100 28/12
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Monica Lessing - Wiviann Hassel 3 V= E -140 19/21
Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin Ulla Borgström - Monica Wester 3 V= E -140 19/21
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 3 V= E -140 19/21
Agneta Johansson - Ulla Wästberg Bo Månsson - Sonja Christensson 3 V= E -140 19/21
Sven Grahn - Wiveca Lindström Ingegerd Jeppsson - Monica Borg 2 V+1 E -140 19/21
Gunlis Åberg - Mona Berge Rolf Sjödahl - Alf Pihl 3 V= E -140 19/21
Nils Lindblad - Jan-Erik Olsson Jane Brändemar - Judit Derzsi-Jalgard 3 V= E -140 19/21
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Anitha Lindgren - Marian Krook 3 V= E -140 19/21
Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan Bonnie Clementsson - Jan Clementsson 3 V+2 E -150 10/30
Ulf Öjing - Ulf Schjånberg Annette Wald Gärdenfors - Lars Becklén 2 V+2 E -170 7/33
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Lars Persson - Pia Katarina Larsson 3 V+1 E -170 7/33
Lars G Svensson - Olov Hägerfors Marianne Silwer - Teddy Wald 4 V= E -620 2/38
Hanna Lewandowski - Christina Leander Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 4 V= E -620 2/38
Mona Andersson - Christian Frisk Zalman Puterman - Maria Tendler 4 V= E -620 2/38