Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Gun 2017-04-26 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Gun 2017-04-26

Bricka 23

BK Bridgehuset, Sverige 2017.04.26

? ?
Syd giv
alla i zon
#
Kkn
6
ED92
EKkn1043
#
983
E543
K765
D2
#
104
D982
kn1043
985
#
ED7652
Kkn107
8
76

Optimalt kontrakt: 6NT S= 1440
 NT
N121091212
S121091212
Ö03400
V03400
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Monica Lessing - Wiviann Hassel Marianne Silwer - Teddy Wald 6NT N= Kn 1440 39/1
Anitha Lindgren - Marian Krook Nils Lindblad - Jan-Erik Olsson 6NT N= 3 1440 39/1
Annette Wald Gärdenfors - Lars Becklén Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 6 S= E 1430 33/7
Göran Nyqvist - Peter Perulf Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 6 S= E 1430 33/7
Jane Brändemar - Judit Derzsi-Jalgard Ingegerd Jeppsson - Monica Borg 6 S= E 1430 33/7
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Kent Hermansson - Stefan Eriksson 6 S= 9 1430 33/7
Agneta Johansson - Ulla Wästberg Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 3NT N+4 3 720 26/14
Sven Grahn - Wiveca Lindström Rolf Sjödahl - Alf Pihl 3NT N+4 Kn 720 26/14
Lars Persson - Pia Katarina Larsson Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 3NT N+4 2 720 26/14
Carin Millar - Bodil Mörnstad Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 4 S+3 D 710 20/20
Bo Månsson - Sonja Christensson Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 4 S+3 D 710 20/20
Zalman Puterman - Maria Tendler Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan 4 S+3 6 710 20/20
Lars G Svensson - Olov Hägerfors Åke Lindström - Britt Lindberg 3NT N+3 2 690 16/24
Ulla Borgström - Monica Wester Yvonne Tolf - Ulla Öberg 4 S+2 6 680 11/29
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 4 S+2 5 680 11/29
Hanna Lewandowski - Christina Leander Rolf Bergström - Christer Löfgren 5 S+1 E 680 11/29
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Mona Andersson - Christian Frisk 4 S+2 E 680 11/29
Gunlis Åberg - Mona Berge Greger Jonsson - Marianne Falck 4 S+1 7 650 6/34
Stig Unoson - Anna-Greta Ekelund Bonnie Clementsson - Jan Clementsson 4 S= D 620 4/36
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin 2 S+4 E 230 2/38
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Ulf Öjing - Ulf Schjånberg 6 N-1 Kn -100 0/40