Kommande tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
24/10 RM Lag Veteran BBO - Gröna His
04/11 Guldsimultanrally
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Gun 2017-04-26 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Gun 2017-04-26

Bricka 22

BK Bridgehuset, Sverige 2017.04.26

? ?
Öst giv
Ö-V i zon
#
K94
4
kn874
E10932
#
853
ED103
K952
K4
#
Ekn10
Kkn9765
63
kn6
#
D762
82
ED10
D875

Optimalt kontrakt: 3 Ö= -140
 NT
N87474
S87474
Ö56968
V56968
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Ulla Borgström - Monica Wester 4 Ö-1 E 100 36/4
Carin Millar - Bodil Mörnstad Rolf Bergström - Christer Löfgren 4 Ö-1 6 100 36/4
Jane Brändemar - Judit Derzsi-Jalgard Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 4 Ö-1 2 100 36/4
Gunlis Åberg - Mona Berge Zalman Puterman - Maria Tendler 4 Ö-1 7 100 36/4
Kent Hermansson - Stefan Eriksson Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan 4 Ö-1 2 100 36/4
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Margaretha Olsson - Göran Ekelund 2 Ö+1 7 -140 29/11
Hanna Lewandowski - Christina Leander Lars G Svensson - Olov Hägerfors 2 Ö+1 6 -140 29/11
Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin Marianne Silwer - Teddy Wald 3 Ö+1 6 -170 25/15
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Ulf Öjing - Ulf Schjånberg 2 V+2 E -170 25/15
Annette Wald Gärdenfors - Lars Becklén Göran Nyqvist - Peter Perulf 4 Ö= 6 -620 11/29
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Åke Lindström - Britt Lindberg 4 Ö= 7 -620 11/29
Yvonne Tolf - Ulla Öberg Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 4 Ö= 6 -620 11/29
Monica Lessing - Wiviann Hassel Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 4 Ö= 7 -620 11/29
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Ingegerd Jeppsson - Monica Borg 4 Ö= E -620 11/29
Agneta Johansson - Ulla Wästberg Rolf Sjödahl - Alf Pihl 4 Ö= 2 -620 11/29
Anitha Lindgren - Marian Krook Bo Månsson - Sonja Christensson 4 V= E -620 11/29
Sven Grahn - Wiveca Lindström Bonnie Clementsson - Jan Clementsson 4 Ö= E -620 11/29
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Adam Wasserstrom - Karin Eresund 4 V= 4 -620 11/29
Nils Lindblad - Jan-Erik Olsson Lars Persson - Pia Katarina Larsson 4 Ö= 7 -620 11/29
Greger Jonsson - Marianne Falck Stig Unoson - Anna-Greta Ekelund 4 Ö= 6 -620 11/29
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Mona Andersson - Christian Frisk 4 V= 7 -620 11/29