Kommande tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
24/10 RM Lag Veteran BBO - Gröna His
04/11 Guldsimultanrally
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Gun 2017-04-26 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Gun 2017-04-26

Bricka 21

BK Bridgehuset, Sverige 2017.04.26

? ?
Nord giv
N-S i zon
#
76
EKD963
10
K643
#
kn83
542
kn9653
E5
#
E1092
8
KD87
D872
#
KD54
kn107
E42
kn109

Optimalt kontrakt: 5D Ö-2 300
 NT
N841067
S841067
Ö49364
V49364
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Agneta Johansson - Ulla Wästberg Rolf Sjödahl - Alf Pihl 4 N+1 E 650 40/0
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Margaretha Olsson - Göran Ekelund 4 N= K 620 23/17
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Ulla Borgström - Monica Wester 4 N= 8 620 23/17
Carin Millar - Bodil Mörnstad Rolf Bergström - Christer Löfgren 4 N= K 620 23/17
Annette Wald Gärdenfors - Lars Becklén Göran Nyqvist - Peter Perulf 4 N= K 620 23/17
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Åke Lindström - Britt Lindberg 4 N= 2 620 23/17
Hanna Lewandowski - Christina Leander Lars G Svensson - Olov Hägerfors 4 N= K 620 23/17
Monica Lessing - Wiviann Hassel Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 4 N= K 620 23/17
Anitha Lindgren - Marian Krook Bo Månsson - Sonja Christensson 4 N= K 620 23/17
Jane Brändemar - Judit Derzsi-Jalgard Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 4 N= K 620 23/17
Sven Grahn - Wiveca Lindström Bonnie Clementsson - Jan Clementsson 4 N= 7 620 23/17
Gunlis Åberg - Mona Berge Zalman Puterman - Maria Tendler 4 N= K 620 23/17
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Adam Wasserstrom - Karin Eresund 4 N= 8 620 23/17
Nils Lindblad - Jan-Erik Olsson Lars Persson - Pia Katarina Larsson 4 N= 8 620 23/17
Greger Jonsson - Marianne Falck Stig Unoson - Anna-Greta Ekelund 4 N= K 620 23/17
Kent Hermansson - Stefan Eriksson Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan 4 N= K 620 23/17
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Mona Andersson - Christian Frisk 4 N= K 620 23/17
Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin Marianne Silwer - Teddy Wald 2 N+2 K 170 6/34
Yvonne Tolf - Ulla Öberg Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 5 V-2 E 100 4/36
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Ingegerd Jeppsson - Monica Borg 4 N-1 8 -100 2/38
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Ulf Öjing - Ulf Schjånberg 2 V+1 E -110 0/40