Kommande tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
24/10 RM Lag Veteran BBO - Gröna His
04/11 Guldsimultanrally
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Gun 2017-04-26 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Gun 2017-04-26

Bricka 2

BK Bridgehuset, Sverige 2017.04.26

? ?
Öst giv
N-S i zon
#
87652
2
9872
E43
#
KD94
EK7
43
10965
#
kn
D9865
ED105
Dkn2
#
E103
kn1043
Kkn6
K87

Optimalt kontrakt: 3NT Ö= -400
 NT
N46464
S46464
Ö86969
V86868
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Gunlis Åberg - Mona Berge Bonnie Clementsson - Jan Clementsson 1D N= 6 160 40/0
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin 4 Ö-3 3 150 37/3
Ulla Borgström - Monica Wester Carin Millar - Bodil Mörnstad 4 Ö-3 3 150 37/3
Marianne Silwer - Teddy Wald Margaretha Olsson - Göran Ekelund 4 Ö-2 7 100 28/12
Åke Lindström - Britt Lindberg Rolf Bergström - Christer Löfgren 3 Ö-2 7 100 28/12
Monica Lessing - Wiviann Hassel Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 4 Ö-2 7 100 28/12
Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan Greger Jonsson - Marianne Falck 4 Ö-2 3 100 28/12
Sven Grahn - Wiveca Lindström Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 4 Ö-2 E 100 28/12
Ingegerd Jeppsson - Monica Borg Agneta Johansson - Ulla Wästberg 4 Ö-2 7 100 28/12
Kent Hermansson - Stefan Eriksson Mona Andersson - Christian Frisk 4 Ö-2 3 100 28/12
Lars G Svensson - Olov Hägerfors Göran Nyqvist - Peter Perulf 4 Ö-1 7 50 16/24
Yvonne Tolf - Ulla Öberg Ulf Öjing - Ulf Schjånberg 4 Ö-1 E 50 16/24
Stig Unoson - Anna-Greta Ekelund Rolf Sjödahl - Alf Pihl 4 Ö-1 7 50 16/24
Lars Persson - Pia Katarina Larsson Anitha Lindgren - Marian Krook 4 Ö-1 7 50 16/24
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Adam Wasserstrom - Karin Eresund 4 Ö-1 E 50 16/24
Jane Brändemar - Judit Derzsi-Jalgard Bo Månsson - Sonja Christensson 2 Ö= 7 -110 10/30
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Nils Lindblad - Jan-Erik Olsson 2NT Ö= Kn -120 8/32
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 3 Ö= E -140 6/34
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Zalman Puterman - Maria Tendler 2 N-2 2 -200 4/36
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Annette Wald Gärdenfors - Lars Becklén 4 Ö= E -420 2/38
Hanna Lewandowski - Christina Leander Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 3NT Ö+1 6 -430 0/40