Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Gun 2017-04-26 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Gun 2017-04-26

Bricka 19

BK Bridgehuset, Sverige 2017.04.26

? ?
Syd giv
Ö-V i zon
#
E10
K982
105
D9873
#
K942
E54
D963
K4
#
D76
D103
EKkn42
E6
#
kn853
kn76
87
kn1052

Optimalt kontrakt: 5NT V= -660
 NT
N62422
S62422
Ö71191111
V71191111
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Monica Lessing - Wiviann Hassel Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 5NT V-2 7 200 39/1
Jane Brändemar - Judit Derzsi-Jalgard Rolf Sjödahl - Alf Pihl 4 V-2 9 200 39/1
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Rolf Bergström - Christer Löfgren 5 V-1 8 100 35/5
Hanna Lewandowski - Christina Leander Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 5 Ö-1 Kn 100 35/5
Göran Nyqvist - Peter Perulf Carin Millar - Bodil Mörnstad 2 V+2 E -130 32/8
Marianne Silwer - Teddy Wald Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 3NT V= 2 -600 24/16
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Yvonne Tolf - Ulla Öberg 3NT Ö= 2 -600 24/16
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 5 V= E -600 24/16
Mona Andersson - Christian Frisk Lars Persson - Pia Katarina Larsson 3NT Ö= Kn -600 24/16
Sven Grahn - Wiveca Lindström Greger Jonsson - Marianne Falck 3NT Ö= 2 -600 24/16
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan 5 Ö= Kn -600 24/16
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Björn Klefbohm - Magnus Friberg 3NT Ö= 3 -600 24/16
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin 3NT Ö+1 6 -630 11/29
Ulf Öjing - Ulf Schjånberg Lars G Svensson - Olov Hägerfors 3NT Ö+1 5 -630 11/29
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Ulla Borgström - Monica Wester 3NT Ö+1 Kn -630 11/29
Gunlis Åberg - Mona Berge Kent Hermansson - Stefan Eriksson 3NT V+1 2 -630 11/29
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson Agneta Johansson - Ulla Wästberg 3NT Ö+1 5 -630 11/29
Zalman Puterman - Maria Tendler Stig Unoson - Anna-Greta Ekelund 3NT Ö+1 8 -630 11/29
Åke Lindström - Britt Lindberg Annette Wald Gärdenfors - Lars Becklén 3NT Ö+2 Kn -660 2/38
Anitha Lindgren - Marian Krook Ingegerd Jeppsson - Monica Borg 3NT Ö+2 2 -660 2/38
Bo Månsson - Sonja Christensson Nils Lindblad - Jan-Erik Olsson 3NT Ö+2 5 -660 2/38