Kommande tävlingar
21/01 Onlinesvenskan Superettan
06/02 INSTÄLLD ... Plattliret - BK S
16/02 Simultan
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Gun 2017-04-26 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Gun 2017-04-26

Bricka 18

BK Bridgehuset, Sverige 2017.04.26

? ?
Öst giv
N-S i zon
#
kn953
D863
Kkn
K92
#
1062
95
D82
Dkn763
#
K8
E107
E9753
1085
#
ED74
Kkn42
1064
E4

Optimalt kontrakt: 5 S= 650
 NT
N77111110
S77111110
Ö66223
V66223
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Monica Lessing - Wiviann Hassel Rolf Bergström - Christer Löfgren 4 S+1 Kn 650 38/2
Mona Andersson - Christian Frisk Nils Lindblad - Jan-Erik Olsson 4 S+1 9 650 38/2
Anitha Lindgren - Marian Krook Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 4 S+1 D 650 38/2
Ulla Borgström - Monica Wester Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 4 S= D 620 31/9
Sven Grahn - Wiveca Lindström Zalman Puterman - Maria Tendler 4 S= D 620 31/9
Ingegerd Jeppsson - Monica Borg Bo Månsson - Sonja Christensson 4 S= D 620 31/9
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 4 S= D 620 31/9
Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 2 S+3 D 200 24/16
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Lars G Svensson - Olov Hägerfors 2 S+3 6 200 24/16
Kent Hermansson - Stefan Eriksson Stig Unoson - Anna-Greta Ekelund 2 N+3 5 200 24/16
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 3 S+1 3 170 16/24
Ulf Öjing - Ulf Schjånberg Göran Nyqvist - Peter Perulf 2 S+2 6 170 16/24
Carin Millar - Bodil Mörnstad Åke Lindström - Britt Lindberg 3 S+1 D 170 16/24
Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 2 S+2 D 170 16/24
Jane Brändemar - Judit Derzsi-Jalgard Bonnie Clementsson - Jan Clementsson 2 N+2 E 170 16/24
Yvonne Tolf - Ulla Öberg Marianne Silwer - Teddy Wald 3 S= D 140 8/32
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Lars Persson - Pia Katarina Larsson 3 N= E 140 8/32
Greger Jonsson - Marianne Falck Agneta Johansson - Ulla Wästberg 3 S= D 140 8/32
Hanna Lewandowski - Christina Leander Annette Wald Gärdenfors - Lars Becklén 4 S-1 9 -100 4/36
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 1NT V+1 2 -120 2/38
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Gunlis Åberg - Mona Berge 4 S-2 2 -200 0/40