Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Gun 2017-04-26 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Gun 2017-04-26

Bricka 16

BK Bridgehuset, Sverige 2017.04.26

? ?
Väst giv
Ö-V i zon
#
D4
K64
9853
E872
#
E52
ED72
Dkn
Kkn53
#
kn987
kn1095
K104
106
#
K1063
83
E762
D94

Optimalt kontrakt: 3D N-1 -100
 NT
N78566
S78566
Ö65877
V65876
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 3 Ö-2 3 200 40/0
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Ingegerd Jeppsson - Monica Borg 1NT V-1 2 100 38/2
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Annette Wald Gärdenfors - Lars Becklén 1NT V= 4 -90 30/10
Göran Nyqvist - Peter Perulf Ulla Borgström - Monica Wester 1NT V= 2 -90 30/10
Monica Lessing - Wiviann Hassel Lars G Svensson - Olov Hägerfors 1NT V= 3 -90 30/10
Mona Andersson - Christian Frisk Bo Månsson - Sonja Christensson 1NT V= 9 -90 30/10
Anitha Lindgren - Marian Krook Rolf Sjödahl - Alf Pihl 1NT V= 2 -90 30/10
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 1NT V= 4 -90 30/10
Kent Hermansson - Stefan Eriksson Sven Grahn - Wiveca Lindström 1NT V= 2 -90 30/10
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 2 V= 9 -110 22/18
Rolf Bergström - Christer Löfgren Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin 1NT V+1 2 -120 14/26
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Marianne Silwer - Teddy Wald 1NT V+1 2 -120 14/26
Carin Millar - Bodil Mörnstad Hanna Lewandowski - Christina Leander 1NT V+1 9 -120 14/26
Stig Unoson - Anna-Greta Ekelund Adam Wasserstrom - Karin Eresund 1NT V+1 7 -120 14/26
Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan Lars Persson - Pia Katarina Larsson 1NT V+1 2 -120 14/26
Jane Brändemar - Judit Derzsi-Jalgard Greger Jonsson - Marianne Falck 1NT V+1 9 -120 14/26
Zalman Puterman - Maria Tendler Agneta Johansson - Ulla Wästberg 1NT V+1 3 -120 14/26
Yvonne Tolf - Ulla Öberg Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 2 V+1 E -140 5/35
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Nils Lindblad - Jan-Erik Olsson 2 V+1 9 -140 5/35
Åke Lindström - Britt Lindberg Ulf Öjing - Ulf Schjånberg 1NT V+2 9 -150 1/39
Gunlis Åberg - Mona Berge Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 1NT V+2 2 -150 1/39