Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Gun 2017-04-26 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Gun 2017-04-26

Bricka 15

BK Bridgehuset, Sverige 2017.04.26

? ?
Syd giv
N-S i zon
#
kn62
E832
ED10
kn93
#
D87
K54
kn93
10652
#
EK3
kn96
86542
EK
#
10954
D107
K7
D874

Optimalt kontrakt: 2 Ö= -90
 NT
N75676
S75676
Ö68766
V67766
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 1NT S+1 2 120 40/0
Monica Lessing - Wiviann Hassel Lars G Svensson - Olov Hägerfors 3 V-2 2 100 38/2
Jane Brändemar - Judit Derzsi-Jalgard Greger Jonsson - Marianne Falck 1NT S= 7 90 36/4
Åke Lindström - Britt Lindberg Ulf Öjing - Ulf Schjånberg 1 N= 6 80 34/6
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 1NT Ö-1 7 50 29/11
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 1NT Ö-1 4 50 29/11
Mona Andersson - Christian Frisk Bo Månsson - Sonja Christensson 1NT Ö-1 8 50 29/11
Anitha Lindgren - Marian Krook Rolf Sjödahl - Alf Pihl 1NT Ö-1 4 50 29/11
Rolf Bergström - Christer Löfgren Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin 1NT V= 2 -90 16/24
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Marianne Silwer - Teddy Wald 1NT Ö= 10 -90 16/24
Carin Millar - Bodil Mörnstad Hanna Lewandowski - Christina Leander 1NT Ö= 7 -90 16/24
Yvonne Tolf - Ulla Öberg Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 2 Ö= D -90 16/24
Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan Lars Persson - Pia Katarina Larsson 2 Ö= D -90 16/24
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Nils Lindblad - Jan-Erik Olsson 1NT Ö= 4 -90 16/24
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Ingegerd Jeppsson - Monica Borg 2 Ö= D -90 16/24
Zalman Puterman - Maria Tendler Agneta Johansson - Ulla Wästberg 1NT Ö= 4 -90 16/24
Kent Hermansson - Stefan Eriksson Sven Grahn - Wiveca Lindström 1NT Ö= 3 -90 16/24
Göran Nyqvist - Peter Perulf Ulla Borgström - Monica Wester 2 S-1 4 -100 6/34
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Annette Wald Gärdenfors - Lars Becklén 1NT Ö+1 7 -120 3/37
Gunlis Åberg - Mona Berge Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 1NT Ö+1 7 -120 3/37
Stig Unoson - Anna-Greta Ekelund Adam Wasserstrom - Karin Eresund 2 N-2 E -200 0/40