Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Gun 2017-04-26 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Gun 2017-04-26

Bricka 12

BK Bridgehuset, Sverige 2017.04.26

? ?
Väst giv
N-S i zon
#
42
kn3
107
kn987643
#
E53
10872
KD43
KD
#
KDkn1097
K94
652
E
#
86
ED65
Ekn98
1052

Optimalt kontrakt: 4NT V= -430
 NT
N84333
S84333
Ö5981010
V588910
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Annette Wald Gärdenfors - Lars Becklén Monica Lessing - Wiviann Hassel 4 Ö-1 2 50 39/1
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson Rolf Sjödahl - Alf Pihl 4 Ö-1 6 50 39/1
Sven Grahn - Wiveca Lindström Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 2 Ö+3 E -200 36/4
Marianne Silwer - Teddy Wald Ulf Öjing - Ulf Schjånberg 4 Ö= 8 -420 24/16
Lars G Svensson - Olov Hägerfors Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 4 Ö= 10 -420 24/16
Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 4 Ö= 6 -420 24/16
Göran Nyqvist - Peter Perulf Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 4 Ö= 8 -420 24/16
Yvonne Tolf - Ulla Öberg Rolf Bergström - Christer Löfgren 4 Ö= 2 -420 24/16
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Carin Millar - Bodil Mörnstad 4 Ö= 10 -420 24/16
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 4 Ö= 10 -420 24/16
Hanna Lewandowski - Christina Leander Ulla Borgström - Monica Wester 4 Ö= 9 -420 24/16
Mona Andersson - Christian Frisk Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 4 Ö= 10 -420 24/16
Jane Brändemar - Judit Derzsi-Jalgard Kent Hermansson - Stefan Eriksson 4 Ö= 8 -420 24/16
Nils Lindblad - Jan-Erik Olsson Gunlis Åberg - Mona Berge 4 Ö= 5 -420 24/16
Stig Unoson - Anna-Greta Ekelund Lars Persson - Pia Katarina Larsson 3NT V+1 8 -430 12/28
Åke Lindström - Britt Lindberg Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 4 Ö+1 5 -450 5/35
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Zalman Puterman - Maria Tendler 4 Ö+1 E -450 5/35
Agneta Johansson - Ulla Wästberg Adam Wasserstrom - Karin Eresund 4 Ö+1 10 -450 5/35
Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan Bo Månsson - Sonja Christensson 4 Ö+1 8 -450 5/35
Ingegerd Jeppsson - Monica Borg Björn Klefbohm - Magnus Friberg 4 Ö+1 E -450 5/35
Greger Jonsson - Marianne Falck Anitha Lindgren - Marian Krook 4 Ö+1 6 -450 5/35