Kommande tävlingar
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
27/04 Rekommenderad spelhelg för SM
28/04 Sista anmälnings- och speldatu
Rapporterade tävlingar
19/04 Trosa BS - Guldtävling
06/04 Laholms BK - Guldtävling
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
BK Bridgehuset » onsdag 18.30scratch 2017-01-18 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30scratch 2017-01-18

Bricka 9

BK Bridgehuset, Sverige 2017.01.18

Nord giv
Ö-V i zon
EK107
K985
kn6
1092
62
Dkn7
752
EKkn75
D984
62
ED10843
6
kn53
E1043
K9
D843

Optimalt kontrakt: 2 Ö= -90
 NT
N63765
S63765
Ö78677
V78677
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ulf Öjing - Ulf Schjånberg Bo Johansson - Elsa Johansson 4 V-2 E 200 43.0/1.0
Mona Andersson - Ulla Lundström Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 4 Ö-2 E 200 43.0/1.0
Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg Kent Hermansson - Lars Becklén 2 S= 2 110 40.0/4.0
Gunnar Hudin - Elisabet Hudin Milan Korac - Bengt Nilsson 3 Ö-1 E 100 38.0/6.0
Britt-Marie Arvebratt - Louise Grandinsson Peter Moricz - Håkan Myrhagen Pass   32.0/12.0
Mats Andersson - Göran Nilsson Rutger Persson - Claes Nilsson Pass   32.0/12.0
Ulla Borgström - Monica Wester Klas Bellander - Jan Clementsson Pass   32.0/12.0
Johan Dieden - Per Henriks Nicolae Östner - Evert Bengtsson Pass   32.0/12.0
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Sven Grahn - Wiveca Lindström Pass   32.0/12.0
Yvonne Tolf - Maj-Britt Nordberg Marianne Falck - Ann Christin Åxman 4 N-1 6 -50 22.0/22.0
Mats Holm - Anders Edstrand Margaretha Olsson - Göran Ekelund 2 S-1 E -50 22.0/22.0
Sonja Christensson - Bo Månsson Zalman Puterman - Maria Tendler 2 N-1 6 -50 22.0/22.0
Lotta Lundberg - Hans Ryning Agneta Johansson - Lars Svensson 3 N-1 6 -50 22.0/22.0
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 3 N-1 3 -50 22.0/22.0
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 2 Ö= Kn -90 14.0/30.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Anita Hansson Lindvall - Stig Unoson 2 Ö= 4 -90 14.0/30.0
Göran Nyqvist - Peter Perulf Lars G Svensson - Ulla Wästberg 2 Ö= 3 -90 14.0/30.0
Åke Lindström - Britt Lindberg Lars Persson - Pia Katarina Larsson 3 N-2 6 -100 8.0/36.0
Carl-Johan Möncke - Carl-Gustav Möncke Bonnie Clementsson - Sten Ahlgren 3 N-2 6 -100 8.0/36.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Terezia Lagerman - Bengt Rylander 3 S-2 7 -100 8.0/36.0
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Nina Nilsson - Judit Derzsi-Jalgard 2 Ö+1 3 -110 4.0/40.0
Claes Engdahl - Ulla Öberg H.O. Thulin - Mats Mårtensson 3 N-3 6 -150 2.0/42.0
Christer Östberg - Jan Walhagen Gunnar Olsson - Jan Öhman 4 N-4 5 -200 0.0/44.0