Kommande tävlingar
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
27/04 Rekommenderad spelhelg för SM
28/04 Sista anmälnings- och speldatu
Rapporterade tävlingar
19/04 Trosa BS - Guldtävling
06/04 Laholms BK - Guldtävling
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
BK Bridgehuset » onsdag 18.30scratch 2017-01-18 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30scratch 2017-01-18

Bricka 4

BK Bridgehuset, Sverige 2017.01.18

Väst giv
alla i zon
10843
kn7
kn1097
643
652
E4
KD5
ED752
EKDkn97
K85
E32
kn

D109632
864
K1098

Optimalt kontrakt: 7NT V= -2220
 NT
N21400
S21400
Ö111291313
V111191313
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Marianne Falck - Ann Christin Åxman Carl-Johan Möncke - Carl-Gustav Möncke 7 V-1 7 100 43.0/1.0
Bonnie Clementsson - Sten Ahlgren Lars Persson - Pia Katarina Larsson 7 V-1 Kn 100 43.0/1.0
Göran Nyqvist - Peter Perulf Anita Hansson Lindvall - Stig Unoson 3 Ö+2 6 -200 40.0/4.0
Mats Andersson - Göran Nilsson Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 4 Ö+2 3 -680 36.0/8.0
Sonja Christensson - Bo Månsson Yvonne Tolf - Maj-Britt Nordberg 4 Ö+2 8 -680 36.0/8.0
Peter Moricz - Håkan Myrhagen Rolf Sjödahl - Alf Pihl 4 Ö+2 2 -680 36.0/8.0
Claes Engdahl - Ulla Öberg Bo Johansson - Elsa Johansson 6 Ö= 9 -1430 27.0/17.0
Zalman Puterman - Maria Tendler Ulf Öjing - Ulf Schjånberg 6 Ö= 2 -1430 27.0/17.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Nina Nilsson - Judit Derzsi-Jalgard 6 Ö= 9 -1430 27.0/17.0
Lotta Lundberg - Hans Ryning Terezia Lagerman - Bengt Rylander 6 Ö= 9 -1430 27.0/17.0
Mona Andersson - Ulla Lundström Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg 6 Ö= 9 -1430 27.0/17.0
Lars G Svensson - Ulla Wästberg Ulla Borgström - Monica Wester 6 V= Kn -1430 27.0/17.0
Åke Lindström - Britt Lindberg Gunnar Hudin - Elisabet Hudin 6 V+1 Kn -1460 15.0/29.0
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Rutger Persson - Claes Nilsson 6 V+1 Kn -1460 15.0/29.0
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Klas Bellander - Jan Clementsson 6 V+1 Kn -1460 15.0/29.0
Kent Hermansson - Lars Becklén Agneta Johansson - Lars Svensson 6 Ö+1 3 -1460 15.0/29.0
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Christer Östberg - Jan Walhagen 6 Ö+1 8 -1460 15.0/29.0
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Anitha Lindgren - Marian Krook 6 Ö+1 10 -1460 15.0/29.0
Britt-Marie Arvebratt - Louise Grandinsson Mats Holm - Anders Edstrand 6NT V+1 Kn -1470 6.0/38.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Nicolae Östner - Evert Bengtsson 6NT V+1 Kn -1470 6.0/38.0
Gunnar Olsson - Jan Öhman Johan Dieden - Per Henriks 6NT V+1 Kn -1470 6.0/38.0
Milan Korac - Bengt Nilsson H.O. Thulin - Mats Mårtensson 7NT V= Kn -2220 1.0/43.0
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 7NT V= 7 -2220 1.0/43.0