Kommande tävlingar
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
27/04 Rekommenderad spelhelg för SM
28/04 Sista anmälnings- och speldatu
Rapporterade tävlingar
19/04 Trosa BS - Guldtävling
06/04 Laholms BK - Guldtävling
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
BK Bridgehuset » onsdag 18.30scratch 2017-01-18 [Föregående]  [Alla givar]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30scratch 2017-01-18

Bricka 24

BK Bridgehuset, Sverige 2017.01.18

Väst giv
ingen i zon
Kkn94
976
kn6
D743
1062
kn32
E92
E1065
75
E854
843
Kkn98
ED83
KD10
KD1075
2

Optimalt kontrakt: 4 N= 420
 NT
N696107
S696107
Ö73736
V73736
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Milan Korac - Bengt Nilsson Rutger Persson - Claes Nilsson 4 N= 9 420 37.0/7.0
Gunnar Hudin - Elisabet Hudin Peter Moricz - Håkan Myrhagen 4 N= 7 420 37.0/7.0
Mats Holm - Anders Edstrand Åke Lindström - Britt Lindberg 4 N= 8 420 37.0/7.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Terezia Lagerman - Bengt Rylander 4 N= 5 420 37.0/7.0
Ulla Borgström - Monica Wester Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg 4 N= 5 420 37.0/7.0
Gunnar Olsson - Jan Öhman Kent Hermansson - Lars Becklén 4 N= 7 420 37.0/7.0
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Lotta Lundberg - Hans Ryning 4 N= 6 420 37.0/7.0
Nina Nilsson - Judit Derzsi-Jalgard Sven Grahn - Wiveca Lindström 4 N= E 420 37.0/7.0
Britt-Marie Arvebratt - Louise Grandinsson Sonja Christensson - Bo Månsson 3 N+1 4 170 21.0/23.0
Yvonne Tolf - Maj-Britt Nordberg Bo Johansson - Elsa Johansson 2 N+2 8 170 21.0/23.0
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Marianne Falck - Ann Christin Åxman 3 N+1 9 170 21.0/23.0
Bonnie Clementsson - Sten Ahlgren Mats Andersson - Göran Nilsson 3 N+1 3 170 21.0/23.0
Christer Östberg - Jan Walhagen Lars G Svensson - Ulla Wästberg 1 N+3 8 170 21.0/23.0
Mona Andersson - Ulla Lundström Nicolae Östner - Evert Bengtsson 3 N+1 4 170 21.0/23.0
Göran Nyqvist - Peter Perulf Agneta Johansson - Lars Svensson 3 N+1 8 170 21.0/23.0
Klas Bellander - Jan Clementsson Johan Dieden - Per Henriks 3 N+1 9 170 21.0/23.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 1NT N+2 7 150 12.0/32.0
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Ulf Öjing - Ulf Schjånberg 3 N= 5 140 9.0/35.0
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Claes Engdahl - Ulla Öberg 3 N= 8 140 9.0/35.0
Zalman Puterman - Maria Tendler Lars Persson - Pia Katarina Larsson 1 S+3 6 130 6.0/38.0
Carl-Johan Möncke - Carl-Gustav Möncke H.O. Thulin - Mats Mårtensson 1NT N= 7 90 4.0/40.0
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 4 N-1 9 -50 2.0/42.0
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Anita Hansson Lindvall - Stig Unoson 4 N-2 9 -100 0.0/44.0