Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » onsdag 18.30scratch 2017-01-18 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30scratch 2017-01-18

Bricka 19

BK Bridgehuset, Sverige 2017.01.18

Syd giv
Ö-V i zon
K742
Dkn
KD42
kn83
Dkn8
K9764

EKD107
E105
83
E1083
9652
963
E1052
kn9765
4

Optimalt kontrakt: 4 V= -620
 NT
N27353
S27353
Ö1161089
V1161089
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bonnie Clementsson - Sten Ahlgren Claes Engdahl - Ulla Öberg 3 S-2 E -100 43.0/1.0
Terezia Lagerman - Bengt Rylander Sven Grahn - Wiveca Lindström 3 S-2 E -100 43.0/1.0
Peter Moricz - Håkan Myrhagen Zalman Puterman - Maria Tendler 2 V+2 3 -130 40.0/4.0
Åke Lindström - Britt Lindberg Sonja Christensson - Bo Månsson 3 S-3 E -150 29.0/15.0
Carl-Johan Möncke - Carl-Gustav Möncke Rutger Persson - Claes Nilsson 3 N-3 8 -150 29.0/15.0
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Lars Persson - Pia Katarina Larsson 4 N-3 8 -150 29.0/15.0
Mats Holm - Anders Edstrand Marianne Falck - Ann Christin Åxman 1 V+4 D -150 29.0/15.0
Bo Johansson - Elsa Johansson Britt-Marie Arvebratt - Louise Grandinsson 2 V+3 K -150 29.0/15.0
Christer Östberg - Jan Walhagen Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg 3 S-3 E -150 29.0/15.0
Johan Dieden - Per Henriks Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 3 V+2 K -150 29.0/15.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Anita Hansson Lindvall - Stig Unoson 3 S-3 E -150 29.0/15.0
Nicolae Östner - Evert Bengtsson Ulla Borgström - Monica Wester 3 V+2 3 -150 29.0/15.0
Agneta Johansson - Lars Svensson Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 4 V+1 K -150 29.0/15.0
Rolf Sjödahl - Alf Pihl H.O. Thulin - Mats Mårtensson 2 V+2 K -170 14.0/30.0
Milan Korac - Bengt Nilsson Ulf Öjing - Ulf Schjånberg 2 V+4 D -170 14.0/30.0
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Yvonne Tolf - Maj-Britt Nordberg 2 V+4 K -170 14.0/30.0
Lotta Lundberg - Hans Ryning Lars G Svensson - Ulla Wästberg 3 V+3 K -170 14.0/30.0
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 3 V+3 K -170 14.0/30.0
Kent Hermansson - Lars Becklén Klas Bellander - Jan Clementsson 3D S-3 E -500 7.0/37.0
Gunnar Olsson - Jan Öhman Göran Nyqvist - Peter Perulf 3D S-3 E -500 7.0/37.0
Mats Andersson - Göran Nilsson Gunnar Hudin - Elisabet Hudin 5 V+1 K -620 3.0/41.0
Mona Andersson - Ulla Lundström Nina Nilsson - Judit Derzsi-Jalgard 4 V= K -620 3.0/41.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 3NT Ö+1 6 -630 0.0/44.0