Kommande tävlingar
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
27/04 Rekommenderad spelhelg för SM
28/04 Sista anmälnings- och speldatu
Rapporterade tävlingar
19/04 Trosa BS - Guldtävling
06/04 Laholms BK - Guldtävling
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
BK Bridgehuset » onsdag 18.30scratch 2017-01-18 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30scratch 2017-01-18

Bricka 16

BK Bridgehuset, Sverige 2017.01.18

Väst giv
Ö-V i zon
865
9532
kn6
9864
Ekn2
8
E10842
Dkn73
K1097
1064
K5
EK52
D43
EKDkn7
D973
10

Optimalt kontrakt: 6 V= -1430
 NT
N12512
S12512
Ö12107128
V12107128
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Claes Engdahl - Ulla Öberg Gunnar Hudin - Elisabet Hudin 3NTD Ö-1 E 200 44.0/0.0
Carl-Johan Möncke - Carl-Gustav Möncke Ulf Öjing - Ulf Schjånberg 3NT Ö-1 E 100 38.0/6.0
Lars Persson - Pia Katarina Larsson Milan Korac - Bengt Nilsson 5 V-1 3 100 38.0/6.0
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Gunnar Olsson - Jan Öhman 3NT Ö-1 E 100 38.0/6.0
Kent Hermansson - Lars Becklén Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 3NT Ö-1 E 100 38.0/6.0
Nina Nilsson - Judit Derzsi-Jalgard Ulla Borgström - Monica Wester 4 Ö-1 E 100 38.0/6.0
Johan Dieden - Per Henriks Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 3D S-1 E -100 32.0/12.0
Mona Andersson - Ulla Lundström Terezia Lagerman - Bengt Rylander 4 V= 9 -130 29.0/15.0
Anita Hansson Lindvall - Stig Unoson Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson 4 V= 3 -130 29.0/15.0
Zalman Puterman - Maria Tendler Marianne Falck - Ann Christin Åxman 3 Ö= Kn -140 25.0/19.0
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Britt-Marie Arvebratt - Louise Grandinsson 2 Ö+1 E -140 25.0/19.0
Bo Johansson - Elsa Johansson Åke Lindström - Britt Lindberg 4 Ö+1 E -150 22.0/22.0
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Rutger Persson - Claes Nilsson 2 Ö+3 10 -200 19.0/25.0
Christer Östberg - Jan Walhagen Nicolae Östner - Evert Bengtsson 3 Ö+2 E -200 19.0/25.0
Sonja Christensson - Bo Månsson H.O. Thulin - Mats Mårtensson 4 Ö= E -620 13.0/31.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Lars G Svensson - Ulla Wästberg 4 Ö= E -620 13.0/31.0
Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg Lotta Lundberg - Hans Ryning 4 Ö= E -620 13.0/31.0
Agneta Johansson - Lars Svensson Anitha Lindgren - Marian Krook 4 Ö= E -620 13.0/31.0
Yvonne Tolf - Maj-Britt Nordberg Bonnie Clementsson - Sten Ahlgren 4 Ö+1 E -650 5.0/39.0
Mats Andersson - Göran Nilsson Mats Holm - Anders Edstrand 4 Ö+1 E -650 5.0/39.0
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Peter Moricz - Håkan Myrhagen 4 Ö+1 E -650 5.0/39.0
Göran Nyqvist - Peter Perulf Klas Bellander - Jan Clementsson 4 Ö+1 E -650 5.0/39.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 3NT Ö+4 7 -720 0.0/44.0