Kommande tävlingar
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
27/04 Rekommenderad spelhelg för SM
28/04 Sista anmälnings- och speldatu
Rapporterade tävlingar
19/04 Trosa BS - Guldtävling
06/04 Laholms BK - Guldtävling
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
BK Bridgehuset » onsdag 18.30scratch 2017-01-18 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30scratch 2017-01-18

Bricka 13

BK Bridgehuset, Sverige 2017.01.18

Nord giv
alla i zon
ED954
6
D10986
Dkn
kn103
D2
EK4
EK543
K
E1097543
kn72
98
8762
Kkn8
53
10762

Optimalt kontrakt: 5 Ö= -650
 NT
N45266
S45266
Ö771166
V781166
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Bo Johansson - Elsa Johansson 5 Ö-2 5 200 44.0/0.0
Mona Andersson - Ulla Lundström Klas Bellander - Jan Clementsson 4 Ö-1 5 100 41.0/3.0
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Terezia Lagerman - Bengt Rylander 4 Ö-1 6 100 41.0/3.0
Lotta Lundberg - Hans Ryning Anita Hansson Lindvall - Stig Unoson 3 N-1 8 -100 38.0/6.0
Mats Holm - Anders Edstrand Zalman Puterman - Maria Tendler 3 Ö= 8 -140 36.0/8.0
Yvonne Tolf - Maj-Britt Nordberg Peter Moricz - Håkan Myrhagen 4 Ö= 8 -620 24.0/20.0
Claes Engdahl - Ulla Öberg Marianne Falck - Ann Christin Åxman 4 Ö= 8 -620 24.0/20.0
Milan Korac - Bengt Nilsson Bonnie Clementsson - Sten Ahlgren 4 Ö= 8 -620 24.0/20.0
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Gunnar Hudin - Elisabet Hudin 4 Ö= 5 -620 24.0/20.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Sonja Christensson - Bo Månsson 4 Ö= 8 -620 24.0/20.0
Ulf Öjing - Ulf Schjånberg Åke Lindström - Britt Lindberg 4 Ö= 5 -620 24.0/20.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 4 Ö= 5 -620 24.0/20.0
Ulla Borgström - Monica Wester Gunnar Olsson - Jan Öhman 4 Ö= 8 -620 24.0/20.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 4 Ö= 8 -620 24.0/20.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Nina Nilsson - Judit Derzsi-Jalgard 4 Ö= 8 -620 24.0/20.0
Nicolae Östner - Evert Bengtsson Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson 4 Ö= 7 -620 24.0/20.0
Britt-Marie Arvebratt - Louise Grandinsson Lars Persson - Pia Katarina Larsson 5 Ö= 6 -650 6.0/38.0
Mats Andersson - Göran Nilsson H.O. Thulin - Mats Mårtensson 4 Ö+1 6 -650 6.0/38.0
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Carl-Johan Möncke - Carl-Gustav Möncke 4 Ö+1 8 -650 6.0/38.0
Göran Nyqvist - Peter Perulf Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 4 Ö+1 8 -650 6.0/38.0
Lars G Svensson - Ulla Wästberg Kent Hermansson - Lars Becklén 4 Ö+1 8 -650 6.0/38.0
Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg Johan Dieden - Per Henriks 4 Ö+1 6 -650 6.0/38.0
Agneta Johansson - Lars Svensson Christer Östberg - Jan Walhagen 4 Ö+1 8 -650 6.0/38.0