Kommande tävlingar
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
27/04 Rekommenderad spelhelg för SM
28/04 Sista anmälnings- och speldatu
Rapporterade tävlingar
19/04 Trosa BS - Guldtävling
06/04 Laholms BK - Guldtävling
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
BK Bridgehuset » onsdag 18.30scratch 2017-01-18 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30scratch 2017-01-18

Bricka 10

BK Bridgehuset, Sverige 2017.01.18

Öst giv
alla i zon
E762
E8
D98764
10
10983
542
EKkn52
8
KD
KDkn1096

Ekn976
kn54
73
103
KD5432

Optimalt kontrakt: 4 Ö= -620
 NT
N67355
S67254
Ö761078
V761078
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Gunnar Hudin - Elisabet Hudin Milan Korac - Bengt Nilsson 6D Ö-3 3 800 44.0/0.0
Claes Engdahl - Ulla Öberg H.O. Thulin - Mats Mårtensson 6 Ö-2 3 200 39.0/5.0
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 4 Ö-2 10 200 39.0/5.0
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Nina Nilsson - Judit Derzsi-Jalgard 6 Ö-2 K 200 39.0/5.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Terezia Lagerman - Bengt Rylander 4 Ö-2 10 200 39.0/5.0
Britt-Marie Arvebratt - Louise Grandinsson Peter Moricz - Håkan Myrhagen 4 Ö-1 K 100 29.0/15.0
Yvonne Tolf - Maj-Britt Nordberg Marianne Falck - Ann Christin Åxman 4 Ö-1 10 100 29.0/15.0
Mats Holm - Anders Edstrand Margaretha Olsson - Göran Ekelund 4 Ö-1 10 100 29.0/15.0
Ulf Öjing - Ulf Schjånberg Bo Johansson - Elsa Johansson 4 Ö-1 7 100 29.0/15.0
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 4 Ö-1 10 100 29.0/15.0
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Sven Grahn - Wiveca Lindström 4 Ö-1 10 100 29.0/15.0
Åke Lindström - Britt Lindberg Lars Persson - Pia Katarina Larsson 4 Ö= 10 -620 14.0/30.0
Carl-Johan Möncke - Carl-Gustav Möncke Bonnie Clementsson - Sten Ahlgren 4 Ö= K -620 14.0/30.0
Sonja Christensson - Bo Månsson Zalman Puterman - Maria Tendler 4 Ö= K -620 14.0/30.0
Lotta Lundberg - Hans Ryning Agneta Johansson - Lars Svensson 4 Ö= 10 -620 14.0/30.0
Christer Östberg - Jan Walhagen Gunnar Olsson - Jan Öhman 4 Ö= 3 -620 14.0/30.0
Mona Andersson - Ulla Lundström Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 4 Ö= D -620 14.0/30.0
Johan Dieden - Per Henriks Nicolae Östner - Evert Bengtsson 4 Ö= K -620 14.0/30.0
Göran Nyqvist - Peter Perulf Lars G Svensson - Ulla Wästberg 4 Ö= 10 -620 14.0/30.0
Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg Kent Hermansson - Lars Becklén 4 Ö= K -620 14.0/30.0
Mats Andersson - Göran Nilsson Rutger Persson - Claes Nilsson 4 Ö+1 K -650 2.0/42.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Anita Hansson Lindvall - Stig Unoson 4 Ö+1 K -650 2.0/42.0
Ulla Borgström - Monica Wester Klas Bellander - Jan Clementsson 4 Ö+1 10 -650 2.0/42.0