Kommande tävlingar
10/04 Inställd ... Trosa BS -Guld
13/04 Inställd ... Rimbo BK - Påskgu
09/05 Inställd ... Kerstin Strandber
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
Onsdagsklubben » Onsdag 11/1 2017-01-16 [Tävlingsinfo] [PBN]
Onsdagsklubben

Onsdag 11/1 2017-01-16

Bricka 1

Nord-Syd Öst-Väst  Resultat   NS/ÖV 
Gunnar Ohlson - Harald Sjöman Leif Beckman - Sten-Åke Thunberg 100 8/0
Göran Liedholm - Vilgot Bäckström Karin Nyberg - Anders Våge 50 5/3
Mats Allgöwer - Björn Wenander Johan Gromark - Evy Gromark 50 5/3
Göran Rydell - Jan Troberg Ulla Westerlund - Ann De Silva -100 2/6
Sten Bengtsson - Torbjörn Kåreke Lars-Åke Gustafsson - May Moore -110 0/8

Bricka 2

Nord-Syd Öst-Väst  Resultat   NS/ÖV 
Mats Allgöwer - Björn Wenander Johan Gromark - Evy Gromark 300 8/0
Gunnar Ohlson - Harald Sjöman Leif Beckman - Sten-Åke Thunberg 50 6/2
Sten Bengtsson - Torbjörn Kåreke Lars-Åke Gustafsson - May Moore -140 4/4
Göran Rydell - Jan Troberg Ulla Westerlund - Ann De Silva -400 2/6
Göran Liedholm - Vilgot Bäckström Karin Nyberg - Anders Våge -430 0/8

Bricka 3

Nord-Syd Öst-Väst  Resultat   NS/ÖV 
Göran Liedholm - Vilgot Bäckström Karin Nyberg - Anders Våge 690 8/0
Gunnar Ohlson - Harald Sjöman Leif Beckman - Sten-Åke Thunberg 460 6/2
Mats Allgöwer - Björn Wenander Johan Gromark - Evy Gromark 170 4/4
Göran Rydell - Jan Troberg Ulla Westerlund - Ann De Silva 150 2/6
Sten Bengtsson - Torbjörn Kåreke Lars-Åke Gustafsson - May Moore -150 0/8

Bricka 4

Nord-Syd Öst-Väst  Resultat   NS/ÖV 
Sten Bengtsson - Torbjörn Kåreke Mats Allgöwer - Björn Wenander 620 6/2
Leif Beckman - Sten-Åke Thunberg Göran Liedholm - Vilgot Bäckström 620 6/2
Göran Rydell - Jan Troberg Lars-Åke Gustafsson - May Moore 620 6/2
Karin Nyberg - Anders Våge Johan Gromark - Evy Gromark 500 2/6
Ulla Westerlund - Ann De Silva Gunnar Ohlson - Harald Sjöman -100 0/8

Bricka 5

Nord-Syd Öst-Väst  Resultat   NS/ÖV 
Karin Nyberg - Anders Våge Johan Gromark - Evy Gromark 650 7/1
Leif Beckman - Sten-Åke Thunberg Göran Liedholm - Vilgot Bäckström 650 7/1
Göran Rydell - Jan Troberg Lars-Åke Gustafsson - May Moore 170 4/4
Ulla Westerlund - Ann De Silva Gunnar Ohlson - Harald Sjöman -100 1/7
Sten Bengtsson - Torbjörn Kåreke Mats Allgöwer - Björn Wenander -100 1/7

Bricka 6

Nord-Syd Öst-Väst  Resultat   NS/ÖV 
Leif Beckman - Sten-Åke Thunberg Göran Liedholm - Vilgot Bäckström 400 8/0
Göran Rydell - Jan Troberg Lars-Åke Gustafsson - May Moore 200 6/2
Ulla Westerlund - Ann De Silva Gunnar Ohlson - Harald Sjöman -50 2/6
Sten Bengtsson - Torbjörn Kåreke Mats Allgöwer - Björn Wenander -50 2/6
Karin Nyberg - Anders Våge Johan Gromark - Evy Gromark -50 2/6

Bricka 7

Nord-Syd Öst-Väst  Resultat   NS/ÖV 
Lars-Åke Gustafsson - May Moore Ulla Westerlund - Ann De Silva 660 8/0
Karin Nyberg - Anders Våge Leif Beckman - Sten-Åke Thunberg 200 6/2
Mats Allgöwer - Björn Wenander Göran Liedholm - Vilgot Bäckström -100 3/5
Gunnar Ohlson - Harald Sjöman Sten Bengtsson - Torbjörn Kåreke -100 3/5
Göran Rydell - Jan Troberg Johan Gromark - Evy Gromark -400 0/8

Bricka 8

Nord-Syd Öst-Väst  Resultat   NS/ÖV 
Mats Allgöwer - Björn Wenander Göran Liedholm - Vilgot Bäckström 420 7/1
Göran Rydell - Jan Troberg Johan Gromark - Evy Gromark 420 7/1
Gunnar Ohlson - Harald Sjöman Sten Bengtsson - Torbjörn Kåreke 200 4/4
Lars-Åke Gustafsson - May Moore Ulla Westerlund - Ann De Silva 170 2/6
Karin Nyberg - Anders Våge Leif Beckman - Sten-Åke Thunberg 140 0/8

Bricka 9

Nord-Syd Öst-Väst  Resultat   NS/ÖV 
Gunnar Ohlson - Harald Sjöman Sten Bengtsson - Torbjörn Kåreke 200 8/0
Lars-Åke Gustafsson - May Moore Ulla Westerlund - Ann De Silva 110 6/2
Mats Allgöwer - Björn Wenander Göran Liedholm - Vilgot Bäckström -100 4/4
Karin Nyberg - Anders Våge Leif Beckman - Sten-Åke Thunberg -150 2/6
Göran Rydell - Jan Troberg Johan Gromark - Evy Gromark -790 0/8

Bricka 10

Nord-Syd Öst-Väst  Resultat   NS/ÖV 
Mats Allgöwer - Björn Wenander Gunnar Ohlson - Harald Sjöman -620 8/0
Ulla Westerlund - Ann De Silva Karin Nyberg - Anders Våge -650 4/4
Leif Beckman - Sten-Åke Thunberg Sten Bengtsson - Torbjörn Kåreke -650 4/4
Göran Rydell - Jan Troberg Göran Liedholm - Vilgot Bäckström -650 4/4
Johan Gromark - Evy Gromark Lars-Åke Gustafsson - May Moore -680 0/8

Bricka 11

Nord-Syd Öst-Väst  Resultat   NS/ÖV 
Leif Beckman - Sten-Åke Thunberg Sten Bengtsson - Torbjörn Kåreke 50 7/1
Göran Rydell - Jan Troberg Göran Liedholm - Vilgot Bäckström 50 7/1
Ulla Westerlund - Ann De Silva Karin Nyberg - Anders Våge -420 2/6
Johan Gromark - Evy Gromark Lars-Åke Gustafsson - May Moore -420 2/6
Mats Allgöwer - Björn Wenander Gunnar Ohlson - Harald Sjöman -420 2/6

Bricka 12

Nord-Syd Öst-Väst  Resultat   NS/ÖV 
Göran Rydell - Jan Troberg Göran Liedholm - Vilgot Bäckström 620 8/0
Ulla Westerlund - Ann De Silva Karin Nyberg - Anders Våge -100 4/4
Johan Gromark - Evy Gromark Lars-Åke Gustafsson - May Moore -100 4/4
Mats Allgöwer - Björn Wenander Gunnar Ohlson - Harald Sjöman -100 4/4
Leif Beckman - Sten-Åke Thunberg Sten Bengtsson - Torbjörn Kåreke -200 0/8

Bricka 13

Nord-Syd Öst-Väst  Resultat   NS/ÖV 
Göran Liedholm - Vilgot Bäckström Johan Gromark - Evy Gromark 100 8/0
Gunnar Ohlson - Harald Sjöman Karin Nyberg - Anders Våge -110 6/2
Göran Rydell - Jan Troberg Sten Bengtsson - Torbjörn Kåreke -200 4/4
Lars-Åke Gustafsson - May Moore Mats Allgöwer - Björn Wenander -620 2/6
Leif Beckman - Sten-Åke Thunberg Ulla Westerlund - Ann De Silva -630 0/8

Bricka 14

Nord-Syd Öst-Väst  Resultat   NS/ÖV 
Lars-Åke Gustafsson - May Moore Mats Allgöwer - Björn Wenander 150 8/0
Leif Beckman - Sten-Åke Thunberg Ulla Westerlund - Ann De Silva 100 5/3
Göran Rydell - Jan Troberg Sten Bengtsson - Torbjörn Kåreke 100 5/3
Göran Liedholm - Vilgot Bäckström Johan Gromark - Evy Gromark 50 1/7
Gunnar Ohlson - Harald Sjöman Karin Nyberg - Anders Våge 50 1/7

Bricka 15

Nord-Syd Öst-Väst  Resultat   NS/ÖV 
Leif Beckman - Sten-Åke Thunberg Ulla Westerlund - Ann De Silva -150 8/0
Lars-Åke Gustafsson - May Moore Mats Allgöwer - Björn Wenander -400 6/2
Gunnar Ohlson - Harald Sjöman Karin Nyberg - Anders Våge -420 4/4
Göran Liedholm - Vilgot Bäckström Johan Gromark - Evy Gromark -460 2/6
Göran Rydell - Jan Troberg Sten Bengtsson - Torbjörn Kåreke -480 0/8

Bricka 16

Nord-Syd Öst-Väst  Resultat   NS/ÖV 
Johan Gromark - Evy Gromark Leif Beckman - Sten-Åke Thunberg 200 8/0
Sten Bengtsson - Torbjörn Kåreke Göran Liedholm - Vilgot Bäckström -100 4/4
Gunnar Ohlson - Harald Sjöman Lars-Åke Gustafsson - May Moore -100 4/4
Göran Rydell - Jan Troberg Karin Nyberg - Anders Våge -100 4/4
Ulla Westerlund - Ann De Silva Mats Allgöwer - Björn Wenander -140 0/8

Bricka 17

Nord-Syd Öst-Väst  Resultat   NS/ÖV 
Johan Gromark - Evy Gromark Leif Beckman - Sten-Åke Thunberg 50 7/1
Sten Bengtsson - Torbjörn Kåreke Göran Liedholm - Vilgot Bäckström 50 7/1
Ulla Westerlund - Ann De Silva Mats Allgöwer - Björn Wenander -140 2/6
Gunnar Ohlson - Harald Sjöman Lars-Åke Gustafsson - May Moore -140 2/6
Göran Rydell - Jan Troberg Karin Nyberg - Anders Våge -140 2/6

Bricka 18

Nord-Syd Öst-Väst  Resultat   NS/ÖV 
Gunnar Ohlson - Harald Sjöman Lars-Åke Gustafsson - May Moore 800 8/0
Göran Rydell - Jan Troberg Karin Nyberg - Anders Våge 500 6/2
Johan Gromark - Evy Gromark Leif Beckman - Sten-Åke Thunberg 300 4/4
Ulla Westerlund - Ann De Silva Mats Allgöwer - Björn Wenander -100 2/6
Sten Bengtsson - Torbjörn Kåreke Göran Liedholm - Vilgot Bäckström -300 0/8

Bricka 19

Nord-Syd Öst-Väst  Resultat   NS/ÖV 
Göran Liedholm - Vilgot Bäckström Gunnar Ohlson - Harald Sjöman 490 7/1
Karin Nyberg - Anders Våge Sten Bengtsson - Torbjörn Kåreke 490 7/1
Ulla Westerlund - Ann De Silva Johan Gromark - Evy Gromark 460 3/5
Göran Rydell - Jan Troberg Mats Allgöwer - Björn Wenander 460 3/5
Lars-Åke Gustafsson - May Moore Leif Beckman - Sten-Åke Thunberg 450 0/8

Bricka 20

Nord-Syd Öst-Väst  Resultat   NS/ÖV 
Ulla Westerlund - Ann De Silva Johan Gromark - Evy Gromark 660 8/0
Lars-Åke Gustafsson - May Moore Leif Beckman - Sten-Åke Thunberg 630 4/4
Karin Nyberg - Anders Våge Sten Bengtsson - Torbjörn Kåreke 630 4/4
Göran Rydell - Jan Troberg Mats Allgöwer - Björn Wenander 630 4/4
Göran Liedholm - Vilgot Bäckström Gunnar Ohlson - Harald Sjöman 210 0/8

Bricka 21

Nord-Syd Öst-Väst  Resultat   NS/ÖV 
Karin Nyberg - Anders Våge Sten Bengtsson - Torbjörn Kåreke 200 8/0
Göran Liedholm - Vilgot Bäckström Gunnar Ohlson - Harald Sjöman -100 6/2
Lars-Åke Gustafsson - May Moore Leif Beckman - Sten-Åke Thunberg -130 4/4
Göran Rydell - Jan Troberg Mats Allgöwer - Björn Wenander -200 2/6
Ulla Westerlund - Ann De Silva Johan Gromark - Evy Gromark -500 0/8

Bricka 22

Nord-Syd Öst-Väst  Resultat   NS/ÖV 
Mats Allgöwer - Björn Wenander Karin Nyberg - Anders Våge 200 8/0
Sten Bengtsson - Torbjörn Kåreke Ulla Westerlund - Ann De Silva 110 6/2
Lars-Åke Gustafsson - May Moore Göran Liedholm - Vilgot Bäckström -110 3/5
Göran Rydell - Jan Troberg Leif Beckman - Sten-Åke Thunberg -110 3/5
Johan Gromark - Evy Gromark Gunnar Ohlson - Harald Sjöman -870 0/8

Bricka 23

Nord-Syd Öst-Väst  Resultat   NS/ÖV 
Lars-Åke Gustafsson - May Moore Göran Liedholm - Vilgot Bäckström 600 7/1
Johan Gromark - Evy Gromark Gunnar Ohlson - Harald Sjöman 600 7/1
Sten Bengtsson - Torbjörn Kåreke Ulla Westerlund - Ann De Silva -100 2/6
Mats Allgöwer - Björn Wenander Karin Nyberg - Anders Våge -100 2/6
Göran Rydell - Jan Troberg Leif Beckman - Sten-Åke Thunberg -100 2/6

Bricka 24

Nord-Syd Öst-Väst  Resultat   NS/ÖV 
Sten Bengtsson - Torbjörn Kåreke Ulla Westerlund - Ann De Silva 100 7/1
Mats Allgöwer - Björn Wenander Karin Nyberg - Anders Våge 100 7/1
Lars-Åke Gustafsson - May Moore Göran Liedholm - Vilgot Bäckström 50 4/4
Göran Rydell - Jan Troberg Leif Beckman - Sten-Åke Thunberg -300 2/6
Johan Gromark - Evy Gromark Gunnar Ohlson - Harald Sjöman -480 0/8

Bricka 25

Nord-Syd Öst-Väst  Resultat   NS/ÖV 
Karin Nyberg - Anders Våge Lars-Åke Gustafsson - May Moore 200 8/0
Johan Gromark - Evy Gromark Sten Bengtsson - Torbjörn Kåreke 130 6/2
Göran Liedholm - Vilgot Bäckström Ulla Westerlund - Ann De Silva 100 3/5
Leif Beckman - Sten-Åke Thunberg Mats Allgöwer - Björn Wenander 100 3/5
Göran Rydell - Jan Troberg Gunnar Ohlson - Harald Sjöman -90 0/8

Bricka 26

Nord-Syd Öst-Väst  Resultat   NS/ÖV 
Göran Liedholm - Vilgot Bäckström Ulla Westerlund - Ann De Silva 300 8/0
Karin Nyberg - Anders Våge Lars-Åke Gustafsson - May Moore 200 6/2
Leif Beckman - Sten-Åke Thunberg Mats Allgöwer - Björn Wenander -100 4/4
Göran Rydell - Jan Troberg Gunnar Ohlson - Harald Sjöman -140 2/6
Johan Gromark - Evy Gromark Sten Bengtsson - Torbjörn Kåreke -200 0/8

Bricka 27

Nord-Syd Öst-Väst  Resultat   NS/ÖV 
Göran Rydell - Jan Troberg Gunnar Ohlson - Harald Sjöman 50 8/0
Göran Liedholm - Vilgot Bäckström Ulla Westerlund - Ann De Silva -110 4/4
Karin Nyberg - Anders Våge Lars-Åke Gustafsson - May Moore -110 4/4
Leif Beckman - Sten-Åke Thunberg Mats Allgöwer - Björn Wenander -110 4/4
Johan Gromark - Evy Gromark Sten Bengtsson - Torbjörn Kåreke -140 0/8