Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » onsdag 11 jan scratch 2017-01-11 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 11 jan scratch 2017-01-11

Bricka 9

BK Bridgehuset, Sverige 2017.01.11

Nord giv
Ö-V i zon
Ekn65
7
D93
kn10732
K74
432
K62
D864
D982
KD106
8754
5
103
Ekn985
Ekn10
EK9

Optimalt kontrakt: 3NT S= 400
 NT
N108888
S108889
Ö35554
V35454
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Gunilla Wallin - Mats Andersson Rolf Sjödahl - Alf Pihl 3NT S= 4 400 38/4
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Rutger Persson - Claes Nilsson 3NT N= K 400 38/4
Carin Millar - Bodil Mörnstad Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman 3NT S= 4 400 38/4
Ulf Öjing - Ulf Schjånberg Björn Klefbohm - Magnus Friberg 3NT S= 4 400 38/4
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Hanna Lewandowski - Lars Becklén 3NT S= 6 400 38/4
Lars Persson - Pia Katarina Larsson Lars G Svensson - Ulla Wästberg 2NT N+2 6 180 31/11
Rolf Bergström - Christer Löfgren Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 1NT N+3 2 180 31/11
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson Ulla Borgström - Monica Wester 1NT S+2 4 150 28/14
Kerstin Boberg - Helen Roos Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 1NT S+1 4 120 23/19
Björn Nilsén - Irene Nilsén Agneta Johansson - Lars Svensson 2NT S= 4 120 23/19
Judit Derzsi-Jalgard - Christina Leander Marianne Falck - Ann Christin Åxman 2NT N= 2 120 23/19
Karin Andrée - Agneta Dunemark Göran Nyqvist - Louise Grandinsson 2NT N= 4 120 23/19
Britt Lindberg - Åke Lindström Jane Brändemar - Nina Nilsson 3NT S-1 4 -50 13/29
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Susanne Levin - Annette Wald Gärdenfors 2 S-1 4 -50 13/29
Stig Unoson - Margareta Plym Jan Öhman - Gunnar Olsson 3NT S-1 4 -50 13/29
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Thomas Davy - Karen Nielsen 3NT S-1 4 -50 13/29
Sven Grahn - Wiveca Lindström Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson 3NT S-1 4 -50 13/29
Birgitta Mörnstam - Peter Moricz Johan Dieden - Nils Lindblad 3 S-1 6 -50 13/29
Yvonne Tolf - Ulla Öberg Johan Erlandsson - Klas Bellander 3NT S-2 6 -100 3/39
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Ingrid Wallin - Hans Dorthé 3NT N-2 2 -100 3/39
Mona Andersson - Gun Jensen-Carlén Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 3NT S-2 4 -100 3/39
Christer Östberg - Jan Walhagen Bo Månsson - Sonja Christensson 4 S-2 6 -100 3/39