Kommande tävlingar
04/11 Guldsimultanrally
07/11 INSTÄLLD...Manfred Kamras Minn
21/11 RM Lag Mixed BBO - Gröna Hisse
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Partävling Onsdag scratch max 54 par TL Jan-Eric Larsson 2017-01-04 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling Onsdag scratch max 54 par TL Jan-Eric Larsson 2017-01-04

Bricka 7

BK Bridgehuset, Sverige 2017.01.04

Syd giv
alla i zon
ED9852
ED
kn10
kn106
76
K3
E753
K9875
K10
kn76542
K86
42
kn43
1098
D942
ED3

Optimalt kontrakt: 3 S= 140
 NT
N76598
S76598
Ö65844
V65844
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Nina Nilsson - Jane Brändemar Rolf Sjödahl - Alf Pihl 4 N= 4 620 38.0/0.0
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 2 N+2 4 170 34.0/4.0
Ingrid Wallin - Hans Dorthé Karin Andrée - Agneta Dunemark 2 N+2 5 170 34.0/4.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard 2 N+2 7 170 34.0/4.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Christer Östberg - Jan Walhagen 3 N= 4 140 23.0/15.0
Ulla Borgström - Monica Wester Zalman Puterman - Maria Tendler 2 N+1 2 140 23.0/15.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Kent Hermansson - Lars Becklén 2 N+1 2 140 23.0/15.0
Gun Bellander - Mona Andersson Håkan Linse - Arne Bojesson 3 N= 2 140 23.0/15.0
Agneta Johansson - Lars Svensson Gunilla Wahlkvist - Dennis Alsensjö 2 N+1 4 140 23.0/15.0
Louise Grandinsson - Christina Leander Ulf Öjing - Ulf Schjånberg 3 N= 4 140 23.0/15.0
Monica Lessing - Mary-Ann Persson Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 2 N+1 6 140 23.0/15.0
Hanna Söderberg - Ann Christin Åxman Inga Derving - Ulla Nilborn 3 N= 2 140 23.0/15.0
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Thomas Davy - Karen Nielsen 4 N-1 2 -100 7.0/31.0
Bo Månsson - Ing-Britt Jurén Milan Korac - Bengt Nilsson 4 N-1 4 -100 7.0/31.0
Lars G Svensson - Ulla Wästberg Andrzej Cybulski - Izabella Johannisborg 3 N-1 4 -100 7.0/31.0
Åke Lindström - Britt Lindberg Rolf Bergström - Christer Löfgren 4 N-1 6 -100 7.0/31.0
Per Boberg - Kerstin Boberg Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz 4 N-1 4 -100 7.0/31.0
Bodil Wikström - Roger Bergforsen Stig Unoson - Berith Rydnemalm 4 N-1 7 -100 7.0/31.0
Bodil Mörnstad - Carin Millar Jan Öhman - Gunnar Olsson 3 N-1 5 -100 7.0/31.0
Björn Karlsson - Ann Bomark Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson 4 N-1 7 -100 7.0/31.0
Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin     - -/14.6