Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Partävling Onsdag scratch max 54 par TL Jan-Eric Larsson 2017-01-04 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling Onsdag scratch max 54 par TL Jan-Eric Larsson 2017-01-04

Bricka 6

BK Bridgehuset, Sverige 2017.01.04

Öst giv
Ö-V i zon
E62
K95
7432
954
Kkn43
kn10642
K
ED6
1095
ED3
D1096
K83
D87
87
Ekn85
kn1072

Optimalt kontrakt: 5 Ö= -650
 NT
N34222
S34222
Ö109111110
V109111110
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Lars G Svensson - Ulla Wästberg Rolf Bergström - Christer Löfgren 3 V+1 9 -170 38.0/0.0
Gunilla Wahlkvist - Dennis Alsensjö Bodil Wikström - Roger Bergforsen 1NT Ö+3 5 -180 36.0/2.0
Kent Hermansson - Lars Becklén Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin 3 V+2 7 -200 33.0/5.0
Håkan Linse - Arne Bojesson Ulf Öjing - Ulf Schjånberg 3 V+2 9 -200 33.0/5.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Ingrid Wallin - Hans Dorthé 2 V+4 E -230 30.0/8.0
Andrzej Cybulski - Izabella Johannisborg Per Boberg - Kerstin Boberg 3NT V= 3 -600 28.0/10.0
Karin Andrée - Agneta Dunemark Bo Månsson - Ing-Britt Jurén 4 V= 7 -620 22.0/16.0
Gun Bellander - Mona Andersson Monica Lessing - Mary-Ann Persson 4 V= 6 -620 22.0/16.0
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Stig Unoson - Berith Rydnemalm 4 V= E -620 22.0/16.0
Jan Öhman - Gunnar Olsson Björn Karlsson - Ann Bomark 4 V= 8 -620 22.0/16.0
Zalman Puterman - Maria Tendler Bodil Mörnstad - Carin Millar 4 V= 4 -620 22.0/16.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Louise Grandinsson - Christina Leander 3NT Ö+1 5 -630 16.0/22.0
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz 4 V+1 E -650 11.0/27.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Nina Nilsson - Jane Brändemar 4 V+1 E -650 11.0/27.0
Åke Lindström - Britt Lindberg Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 4 V+1 2 -650 11.0/27.0
Agneta Johansson - Lars Svensson Hanna Söderberg - Ann Christin Åxman 4 V+1 9 -650 11.0/27.0
Thomas Davy - Karen Nielsen Christer Östberg - Jan Walhagen 3NT V+2 2 -660 6.0/32.0
Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard Rolf Sjödahl - Alf Pihl 4 V+2 9 -680 3.0/35.0
Inga Derving - Ulla Nilborn Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson 4 V+2 2 -680 3.0/35.0
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Milan Korac - Bengt Nilsson 3NT Ö+3 2 -690 0.0/38.0
Ulla Borgström - Monica Wester     - 18.6/-