Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Partävling Onsdag scratch max 54 par TL Jan-Eric Larsson 2017-01-04 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling Onsdag scratch max 54 par TL Jan-Eric Larsson 2017-01-04

Bricka 23

BK Bridgehuset, Sverige 2017.01.04

Syd giv
alla i zon
875
8652
5
97653
E109
ED9
D1032
D82
K43
Kkn10743
96
K4
Dkn62

EKkn874
Ekn10

Optimalt kontrakt: 4NT V= -630
 NT
N76363
S77363
Ö5710610
V5610610
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Gun Bellander - Mona Andersson Hanna Söderberg - Ann Christin Åxman 1 S+2 2 140 38.0/0.0
Åke Lindström - Britt Lindberg Rolf Sjödahl - Alf Pihl 4 Ö-1 K 100 36.0/2.0
Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 3 Ö= E -140 33.0/5.0
Ulf Öjing - Ulf Schjånberg Gunilla Wahlkvist - Dennis Alsensjö 3 Ö= E -140 33.0/5.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 3 Ö+1 E -170 28.0/10.0
Milan Korac - Bengt Nilsson Rolf Bergström - Christer Löfgren 2 Ö+2 E -170 28.0/10.0
Håkan Linse - Arne Bojesson Ulla Borgström - Monica Wester 3 Ö+1 E -170 28.0/10.0
Christer Östberg - Jan Walhagen Lars G Svensson - Ulla Wästberg 2 S-2 10 -200 24.0/14.0
Zalman Puterman - Maria Tendler Inga Derving - Ulla Nilborn 3 S-3 2 -300 22.0/16.0
Karin Andrée - Agneta Dunemark Andrzej Cybulski - Izabella Johannisborg 3 S-4 9 -400 20.0/18.0
Bo Månsson - Ing-Britt Jurén Nina Nilsson - Jane Brändemar 4 Ö= E -620 13.0/25.0
Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard Thomas Davy - Karen Nielsen 4 Ö= E -620 13.0/25.0
Per Boberg - Kerstin Boberg Adam Wasserstrom - Karin Eresund 4 Ö= E -620 13.0/25.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Stig Unoson - Berith Rydnemalm 4 Ö= K -620 13.0/25.0
Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin Monica Lessing - Mary-Ann Persson 4 Ö= E -620 13.0/25.0
Björn Karlsson - Ann Bomark Bodil Wikström - Roger Bergforsen 4 Ö= E -620 13.0/25.0
Bodil Mörnstad - Carin Millar Louise Grandinsson - Christina Leander 3NT V+1 5 -630 5.0/33.0
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson 3NT V+1 5 -630 5.0/33.0
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Ingrid Wallin - Hans Dorthé 3NTD V+1 5 -950 2.0/36.0
Agneta Johansson - Lars Svensson Jan Öhman - Gunnar Olsson 5D S-5 E -1400 0.0/38.0
Kent Hermansson - Lars Becklén     - 24.2/-