Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Partävling Onsdag scratch max 54 par TL Jan-Eric Larsson 2017-01-04 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling Onsdag scratch max 54 par TL Jan-Eric Larsson 2017-01-04

Bricka 22

BK Bridgehuset, Sverige 2017.01.04

Öst giv
Ö-V i zon
E8
E9
85432
E862
9432
Kkn76
kn97
107
Dkn65
103
KD
Dkn543
K107
D8542
E106
K9

Optimalt kontrakt: 4 N= 130
 NT
N710878
S79878
Ö63564
V63564
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Nina Nilsson - Jane Brändemar Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 3NT N= D 400 36.0/2.0
Karin Andrée - Agneta Dunemark Rolf Bergström - Christer Löfgren 3NT N= 3 400 36.0/2.0
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Gun Bellander - Mona Andersson 3NT S= 10 400 36.0/2.0
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Milan Korac - Bengt Nilsson 2 V-2 E 200 29.0/9.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Andrzej Cybulski - Izabella Johannisborg 2 Ö-2 E 200 29.0/9.0
Ulla Borgström - Monica Wester Monica Lessing - Mary-Ann Persson 2 Ö-2 E 200 29.0/9.0
Bodil Mörnstad - Carin Millar Håkan Linse - Arne Bojesson 2 Ö-2 5 200 29.0/9.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Åke Lindström - Britt Lindberg 2NT S+1 6 150 23.0/15.0
Agneta Johansson - Lars Svensson Zalman Puterman - Maria Tendler 2NT S+1 10 150 23.0/15.0
Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz Bo Månsson - Ing-Britt Jurén 3 N+1 K 130 19.0/19.0
Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard Adam Wasserstrom - Karin Eresund 2 N+2 D 130 19.0/19.0
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Lars G Svensson - Ulla Wästberg 3 N= 4 110 15.0/23.0
Per Boberg - Kerstin Boberg Christer Östberg - Jan Walhagen 2 N+1 10 110 15.0/23.0
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Björn Karlsson - Ann Bomark 1 S= 7 80 12.0/26.0
Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin Stig Unoson - Berith Rydnemalm 3 N-1 10 -50 8.0/30.0
Ulf Öjing - Ulf Schjånberg Hanna Söderberg - Ann Christin Åxman 3NT S-1 2 -50 8.0/30.0
Jan Öhman - Gunnar Olsson Bodil Wikström - Roger Bergforsen 3 S-1 10 -50 8.0/30.0
Thomas Davy - Karen Nielsen Ingrid Wallin - Hans Dorthé 3NT N-2 D -100 2.0/36.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Gunilla Wahlkvist - Dennis Alsensjö 3 N-2 10 -100 2.0/36.0
Louise Grandinsson - Christina Leander Kent Hermansson - Lars Becklén 2NT S-2 3 -100 2.0/36.0
Inga Derving - Ulla Nilborn     - -/11.9