Kommande tävlingar
04/11 Guldsimultanrally
07/11 INSTÄLLD...Manfred Kamras Minn
21/11 RM Lag Mixed BBO - Gröna Hisse
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Partävling Onsdag scratch max 54 par TL Jan-Eric Larsson 2017-01-04 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling Onsdag scratch max 54 par TL Jan-Eric Larsson 2017-01-04

Bricka 21

BK Bridgehuset, Sverige 2017.01.04

Nord giv
N-S i zon
D3
E987
KD5
kn1085
9542
Kkn1052
E
763
K86
4
kn10632
KD92
Ekn107
D63
9874
E4

Optimalt kontrakt: 2NT N= 120
 NT
N78788
S78788
Ö64555
V54555
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Thomas Davy - Karen Nielsen Ingrid Wallin - Hans Dorthé 3NT N+1 K 630 38.0/0.0
Karin Andrée - Agneta Dunemark Rolf Bergström - Christer Löfgren 2NT N+3 2 210 36.0/2.0
Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz Bo Månsson - Ing-Britt Jurén 2 V-4 Kn 200 34.0/4.0
Nina Nilsson - Jane Brändemar Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 1NT N+3 4 180 32.0/6.0
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Milan Korac - Bengt Nilsson 1NT N+2 K 150 27.0/11.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Åke Lindström - Britt Lindberg 2NT N+1 K 150 27.0/11.0
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Lars G Svensson - Ulla Wästberg 2NT N+1 3 150 27.0/11.0
Per Boberg - Kerstin Boberg Christer Östberg - Jan Walhagen 2NT N+1 3 150 27.0/11.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Gunilla Wahlkvist - Dennis Alsensjö 2NT S= 2 120 18.0/20.0
Bodil Mörnstad - Carin Millar Håkan Linse - Arne Bojesson 2NT N= 3 120 18.0/20.0
Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin Stig Unoson - Berith Rydnemalm 1NT S+1 5 120 18.0/20.0
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Björn Karlsson - Ann Bomark 2NT N= 3 120 18.0/20.0
Louise Grandinsson - Christina Leander Kent Hermansson - Lars Becklén 1NT N+1 2 120 18.0/20.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Andrzej Cybulski - Izabella Johannisborg Pass   11.0/27.0
Jan Öhman - Gunnar Olsson Bodil Wikström - Roger Bergforsen Pass   11.0/27.0
Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard Adam Wasserstrom - Karin Eresund 3NT S-1 E -100 7.0/31.0
Ulla Borgström - Monica Wester Monica Lessing - Mary-Ann Persson 2NT N-1 Kn -100 7.0/31.0
Ulf Öjing - Ulf Schjånberg Hanna Söderberg - Ann Christin Åxman 3NT N-2 Kn -200 2.0/36.0
Agneta Johansson - Lars Svensson Zalman Puterman - Maria Tendler 2 N-2 4 -200 2.0/36.0
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Gun Bellander - Mona Andersson 3NT S-2 2 -200 2.0/36.0
Inga Derving - Ulla Nilborn     - -/11.9