Kommande tävlingar
04/11 Guldsimultanrally
07/11 INSTÄLLD...Manfred Kamras Minn
21/11 RM Lag Mixed BBO - Gröna Hisse
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Partävling Onsdag scratch max 54 par TL Jan-Eric Larsson 2017-01-04 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling Onsdag scratch max 54 par TL Jan-Eric Larsson 2017-01-04

Bricka 20

BK Bridgehuset, Sverige 2017.01.04

Väst giv
alla i zon
4
EKkn4
ED94
D432
EKDkn76
D86
Kkn10
5
93
52
853
EK10986
10852
10973
762
kn7

Optimalt kontrakt: 4D N-2 -500
 NT
N56844
S56844
Ö75497
V86599
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Milan Korac - Bengt Nilsson Adam Wasserstrom - Karin Eresund 3 S= E 140 37.0/1.0
Per Boberg - Kerstin Boberg Rolf Sjödahl - Alf Pihl 3 S= 5 140 37.0/1.0
Karin Andrée - Agneta Dunemark Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 4 V-1 E 100 29.0/9.0
Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin Gunilla Wahlkvist - Dennis Alsensjö 3 V-1 E 100 29.0/9.0
Ulf Öjing - Ulf Schjånberg Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson 4 V-1 4 100 29.0/9.0
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Jan Öhman - Gunnar Olsson 4 V-1 E 100 29.0/9.0
Hanna Söderberg - Ann Christin Åxman Anitha Lindgren - Marian Krook 4 V-1 E 100 29.0/9.0
Zalman Puterman - Maria Tendler Bodil Wikström - Roger Bergforsen 4 V-1 E 100 29.0/9.0
Rolf Bergström - Christer Löfgren Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 4 N-1 E -100 20.0/18.0
Lars G Svensson - Ulla Wästberg Rutger Persson - Claes Nilsson 4 S-1 E -100 20.0/18.0
Åke Lindström - Britt Lindberg Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard 4 S-1 E -100 20.0/18.0
Thomas Davy - Karen Nielsen Bo Månsson - Ing-Britt Jurén 3 V= E -140 15.0/23.0
Bodil Mörnstad - Carin Millar Monica Lessing - Mary-Ann Persson 3 V= E -140 15.0/23.0
Håkan Linse - Arne Bojesson Louise Grandinsson - Christina Leander 3 V+1 E -170 12.0/26.0
Björn Karlsson - Ann Bomark Gun Bellander - Mona Andersson 1D V+2 2 -560 10.0/28.0
Andrzej Cybulski - Izabella Johannisborg Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 4 V= E -620 5.0/33.0
Ingrid Wallin - Hans Dorthé Christer Östberg - Jan Walhagen 4 V= E -620 5.0/33.0
Ulla Borgström - Monica Wester Stig Unoson - Berith Rydnemalm 4 V= E -620 5.0/33.0
Inga Derving - Ulla Nilborn Kent Hermansson - Lars Becklén 4 V= E -620 5.0/33.0
Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz Nina Nilsson - Jane Brändemar 2D V+1 E -870 0.0/38.0
Agneta Johansson - Lars Svensson     - -/18.6