Kommande tävlingar
04/11 Guldsimultanrally
07/11 INSTÄLLD...Manfred Kamras Minn
21/11 RM Lag Mixed BBO - Gröna Hisse
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Partävling Onsdag scratch max 54 par TL Jan-Eric Larsson 2017-01-04 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling Onsdag scratch max 54 par TL Jan-Eric Larsson 2017-01-04

Bricka 2

BK Bridgehuset, Sverige 2017.01.04

Öst giv
N-S i zon
KDkn54
kn9
32
9872
73
KD64
K104
Dkn65
E86
875
D86
E1043
1092
E1032
Ekn975
K

Optimalt kontrakt: 3NT Ö= -400
 NT
N46484
S46484
Ö97959
V97859
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 3 N= E 140 36.0/2.0
Bodil Wikström - Roger Bergforsen Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson 2 N+1 5 140 36.0/2.0
Ulf Öjing - Ulf Schjånberg Stig Unoson - Berith Rydnemalm 3 N= 8 140 36.0/2.0
Kent Hermansson - Lars Becklén Bodil Mörnstad - Carin Millar 1NT S+1 6 120 32.0/6.0
Andrzej Cybulski - Izabella Johannisborg Milan Korac - Bengt Nilsson 2 N= 8 110 25.0/13.0
Bo Månsson - Ing-Britt Jurén Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard 2 S= D 110 25.0/13.0
Nina Nilsson - Jane Brändemar Ingrid Wallin - Hans Dorthé 2 N= 8 110 25.0/13.0
Karin Andrée - Agneta Dunemark Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz 2 N= 8 110 25.0/13.0
Gun Bellander - Mona Andersson Gunilla Wahlkvist - Dennis Alsensjö 2 N= 3 110 25.0/13.0
Agneta Johansson - Lars Svensson Björn Karlsson - Ann Bomark 1 N+1 4 110 25.0/13.0
Jan Öhman - Gunnar Olsson Inga Derving - Ulla Nilborn 1NT S= K 90 18.0/20.0
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Rolf Bergström - Christer Löfgren Pass   14.0/24.0
Lars G Svensson - Ulla Wästberg Adam Wasserstrom - Karin Eresund Pass   14.0/24.0
Ulla Borgström - Monica Wester Louise Grandinsson - Christina Leander Pass   14.0/24.0
Christer Östberg - Jan Walhagen Åke Lindström - Britt Lindberg 2 N-1 8 -100 6.0/32.0
Thomas Davy - Karen Nielsen Rutger Persson - Claes Nilsson 1NT N-1 6 -100 6.0/32.0
Per Boberg - Kerstin Boberg Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 2 N-1 8 -100 6.0/32.0
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Hanna Söderberg - Ann Christin Åxman 2 N-1 4 -100 6.0/32.0
Monica Lessing - Mary-Ann Persson Anitha Lindgren - Marian Krook 2 N-1 E -100 6.0/32.0
Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin Håkan Linse - Arne Bojesson 3 N-3 5 -300 0.0/38.0
Zalman Puterman - Maria Tendler     - -/23.4