Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Partävling Onsdag scratch max 54 par TL Jan-Eric Larsson 2017-01-04 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling Onsdag scratch max 54 par TL Jan-Eric Larsson 2017-01-04

Bricka 19

BK Bridgehuset, Sverige 2017.01.04

Syd giv
Ö-V i zon
E87
Ekn54
E86
EK4
Dkn
K82
10973
8752
96
D10976
KDkn4
kn10
K105432
3
52
D963

Optimalt kontrakt: 6NT S= 990
 NT
N12771212
S12771212
Ö15611
V15611
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Milan Korac - Bengt Nilsson Adam Wasserstrom - Karin Eresund 6 S= 2 980 37.0/1.0
Zalman Puterman - Maria Tendler Bodil Wikström - Roger Bergforsen 6 S= 3 980 37.0/1.0
Rolf Bergström - Christer Löfgren Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 4 S+2 10 480 22.0/16.0
Andrzej Cybulski - Izabella Johannisborg Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 4 N+2 Kn 480 22.0/16.0
Lars G Svensson - Ulla Wästberg Rutger Persson - Claes Nilsson 4 S+2 2 480 22.0/16.0
Thomas Davy - Karen Nielsen Bo Månsson - Ing-Britt Jurén 4 N+2 K 480 22.0/16.0
Per Boberg - Kerstin Boberg Rolf Sjödahl - Alf Pihl 4 N+2 K 480 22.0/16.0
Karin Andrée - Agneta Dunemark Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 4 S+2 10 480 22.0/16.0
Ulla Borgström - Monica Wester Stig Unoson - Berith Rydnemalm 4 S+2 10 480 22.0/16.0
Inga Derving - Ulla Nilborn Kent Hermansson - Lars Becklén 4 S+2 10 480 22.0/16.0
Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin Gunilla Wahlkvist - Dennis Alsensjö 4 N+2 Kn 480 22.0/16.0
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Jan Öhman - Gunnar Olsson 4 N+2 K 480 22.0/16.0
Håkan Linse - Arne Bojesson Louise Grandinsson - Christina Leander 4 N+2 K 480 22.0/16.0
Hanna Söderberg - Ann Christin Åxman Anitha Lindgren - Marian Krook 4 S+2 2 480 22.0/16.0
Björn Karlsson - Ann Bomark Gun Bellander - Mona Andersson 4 N+2 K 480 22.0/16.0
Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz Nina Nilsson - Jane Brändemar 4 N+1 K 450 6.0/32.0
Åke Lindström - Britt Lindberg Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard 4 N+1 K 450 6.0/32.0
Ulf Öjing - Ulf Schjånberg Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson 4 S+1 10 450 6.0/32.0
Bodil Mörnstad - Carin Millar Monica Lessing - Mary-Ann Persson 3NT N= K 400 2.0/36.0
Ingrid Wallin - Hans Dorthé Christer Östberg - Jan Walhagen 3 S+3 2 230 0.0/38.0
Agneta Johansson - Lars Svensson     - -/18.6