Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Partävling Onsdag scratch max 54 par TL Jan-Eric Larsson 2017-01-04 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling Onsdag scratch max 54 par TL Jan-Eric Larsson 2017-01-04

Bricka 18

BK Bridgehuset, Sverige 2017.01.04

Öst giv
N-S i zon
Dkn43
1093
ED92
104
82
Dkn542
kn53
963
1075
E6
10864
Ekn85
EK96
K87
K7
KD72

Optimalt kontrakt: 5 S= 650
 NT
N91081110
S91081110
Ö33523
V33523
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ulf Öjing - Ulf Schjånberg Björn Karlsson - Ann Bomark 3NTD S+1 2 950 38.0/0.0
Bo Månsson - Ing-Britt Jurén Rolf Sjödahl - Alf Pihl 4 S+1 2 650 30.0/8.0
Milan Korac - Bengt Nilsson Christer Östberg - Jan Walhagen 4 S+1 5 650 30.0/8.0
Thomas Davy - Karen Nielsen Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 4 N+1 E 650 30.0/8.0
Karin Andrée - Agneta Dunemark Adam Wasserstrom - Karin Eresund 4 S+1 E 650 30.0/8.0
Bodil Mörnstad - Carin Millar Stig Unoson - Berith Rydnemalm 4 N+1 E 650 30.0/8.0
Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin Hanna Söderberg - Ann Christin Åxman 4 S+1 D 650 30.0/8.0
Agneta Johansson - Lars Svensson Kent Hermansson - Lars Becklén 4 S+1 3 650 30.0/8.0
Jan Öhman - Gunnar Olsson Gun Bellander - Mona Andersson 3NT N+1 5 630 21.0/17.0
Zalman Puterman - Maria Tendler Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 3NT S+1 4 630 21.0/17.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 4 S= 8 620 14.0/24.0
Nina Nilsson - Jane Brändemar Andrzej Cybulski - Izabella Johannisborg 4 S= D 620 14.0/24.0
Per Boberg - Kerstin Boberg Rutger Persson - Claes Nilsson 4 S= 3 620 14.0/24.0
Monica Lessing - Mary-Ann Persson Håkan Linse - Arne Bojesson 4 S= 4 620 14.0/24.0
Gunilla Wahlkvist - Dennis Alsensjö Ulla Borgström - Monica Wester 4 S= D 620 14.0/24.0
Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard Lars G Svensson - Ulla Wästberg 2NT N+2 4 180 7.0/31.0
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Anitha Lindgren - Marian Krook 2NT S+2 2 180 7.0/31.0
Rolf Bergström - Christer Löfgren Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz 1NT S+1 4 120 4.0/34.0
Ingrid Wallin - Hans Dorthé Åke Lindström - Britt Lindberg 5 N-1 E -100 1.0/37.0
Inga Derving - Ulla Nilborn Louise Grandinsson - Christina Leander 4 S-1 3 -100 1.0/37.0
Bodil Wikström - Roger Bergforsen     - 19.4/-