Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Partävling Onsdag scratch max 54 par TL Jan-Eric Larsson 2017-01-04 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling Onsdag scratch max 54 par TL Jan-Eric Larsson 2017-01-04

Bricka 17

BK Bridgehuset, Sverige 2017.01.04

Nord giv
ingen i zon
D87
9642
1095
K75
E4
ED
Ekn73
E10864
kn5
K8753
D42
D92
K109632
kn10
K86
kn3

Optimalt kontrakt: 4 Ö= -420
 NT
N22273
S22273
Ö11101067
V11101067
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Milan Korac - Bengt Nilsson Christer Östberg - Jan Walhagen 3NT V-4 7 200 37.0/1.0
Ulf Öjing - Ulf Schjånberg Björn Karlsson - Ann Bomark 3NT V-4 7 200 37.0/1.0
Bo Månsson - Ing-Britt Jurén Rolf Sjödahl - Alf Pihl 3NT V-2 2 100 33.0/5.0
Zalman Puterman - Maria Tendler Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 3NT V-2 2 100 33.0/5.0
Ingrid Wallin - Hans Dorthé Åke Lindström - Britt Lindberg 4 Ö-1 Kn 50 29.0/9.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 5 V-1 7 50 29.0/9.0
Karin Andrée - Agneta Dunemark Adam Wasserstrom - Karin Eresund 4 S-2 E -100 25.0/13.0
Gunilla Wahlkvist - Dennis Alsensjö Ulla Borgström - Monica Wester 3 S-2 E -100 25.0/13.0
Thomas Davy - Karen Nielsen Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 3 V+1 7 -130 21.0/17.0
Jan Öhman - Gunnar Olsson Gun Bellander - Mona Andersson 3 V+1 10 -130 21.0/17.0
Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin Hanna Söderberg - Ann Christin Åxman 3NT N-3 7 -150 18.0/20.0
Rolf Bergström - Christer Löfgren Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz 3 Ö+1 6 -170 15.0/23.0
Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard Lars G Svensson - Ulla Wästberg 3 Ö+1 Kn -170 15.0/23.0
Inga Derving - Ulla Nilborn Louise Grandinsson - Christina Leander 3NT V= 4 -400 10.0/28.0
Monica Lessing - Mary-Ann Persson Håkan Linse - Arne Bojesson 3NT V= 5 -400 10.0/28.0
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Anitha Lindgren - Marian Krook 5 V= 7 -400 10.0/28.0
Agneta Johansson - Lars Svensson Kent Hermansson - Lars Becklén 4 Ö= 3 -420 6.0/32.0
Bodil Mörnstad - Carin Millar Stig Unoson - Berith Rydnemalm 4 Ö+1 Kn -450 4.0/34.0
Nina Nilsson - Jane Brändemar Andrzej Cybulski - Izabella Johannisborg 3NT V+3 2 -490 2.0/36.0
Per Boberg - Kerstin Boberg Rutger Persson - Claes Nilsson 3D S-3 E -500 0.0/38.0
Bodil Wikström - Roger Bergforsen     - 19.4/-