Kommande tävlingar
04/11 Guldsimultanrally
07/11 INSTÄLLD...Manfred Kamras Minn
21/11 RM Lag Mixed BBO - Gröna Hisse
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Partävling Onsdag scratch max 54 par TL Jan-Eric Larsson 2017-01-04 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling Onsdag scratch max 54 par TL Jan-Eric Larsson 2017-01-04

Bricka 13

BK Bridgehuset, Sverige 2017.01.04

Nord giv
alla i zon
D652
107
kn964
652
kn1094
E65
7
EKkn84
K7
kn984
E32
D973
E83
KD32
KD1085
10

Optimalt kontrakt: 5 Ö= -600
 NT
N28455
S28455
Ö115978
V115978
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Karin Andrée - Agneta Dunemark 3D Ö-3 10 800 38.0/0.0
Åke Lindström - Britt Lindberg Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 2 Ö-3 10 300 36.0/2.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Jan Öhman - Gunnar Olsson 3NT Ö-2 D 200 33.0/5.0
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Ulla Borgström - Monica Wester 3NT Ö-2 K 200 33.0/5.0
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Rolf Bergström - Christer Löfgren 2 Ö-1 D 100 28.0/10.0
Milan Korac - Bengt Nilsson Rutger Persson - Claes Nilsson 4 V-1 Kn 100 28.0/10.0
Björn Karlsson - Ann Bomark Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin 2NT Ö-1 5 100 28.0/10.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Christer Östberg - Jan Walhagen 1 S-1 7 -100 24.0/14.0
Inga Derving - Ulla Nilborn Monica Lessing - Mary-Ann Persson 3 V= 4 -110 22.0/16.0
Ingrid Wallin - Hans Dorthé Per Boberg - Kerstin Boberg 2NT Ö= K -120 19.0/19.0
Gunilla Wahlkvist - Dennis Alsensjö Stig Unoson - Berith Rydnemalm 2NT Ö= 5 -120 19.0/19.0
Bodil Mörnstad - Carin Millar Hanna Söderberg - Ann Christin Åxman 3 V+1 4 -130 14.0/24.0
Ulf Öjing - Ulf Schjånberg Zalman Puterman - Maria Tendler 4 V= 6 -130 14.0/24.0
Håkan Linse - Arne Bojesson Agneta Johansson - Lars Svensson 3 V+1 9 -130 14.0/24.0
Nina Nilsson - Jane Brändemar Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 4 V+1 Kn -150 9.0/29.0
Bodil Wikström - Roger Bergforsen Louise Grandinsson - Christina Leander 4 V+1 10 -150 9.0/29.0
Thomas Davy - Karen Nielsen Andrzej Cybulski - Izabella Johannisborg 2 Ö+2 10 -170 6.0/32.0
Bo Månsson - Ing-Britt Jurén Lars G Svensson - Ulla Wästberg 4 S-2 E -200 4.0/34.0
Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard 2 S-3 E -300 2.0/36.0
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Kent Hermansson - Lars Becklén 3NT Ö= 10 -600 0.0/38.0
Gun Bellander - Mona Andersson     - 20.4/-